W programie wycieczki znalazło się Centrum Nauki Cogiteon, w którym pozwala się na eksperymentowanie, zmianę perspektywy, spróbowanie czegoś nowego lub doskonalenie umiejętności. Tam młodzież wspólnie tworzyła rozpalającą umysły przestrzeń, doświadczania. Cogiteon, to miejsce tworzenia, dialogu i edukacji, ale też przestrzeń, w której można odpocząć pośród szumiących liści i traw na dachu obiektu, gdzie urządzono wspaniały ogród. Kolejnym punktem programu było wyjście do Teatru Groteski na spektakl "Dziwny przypadek psa nocną porą". Spektakl, to poruszająca opowieść o odkrywaniu prawdy, przełamywaniu barier i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, to nie tylko kryminalna zagadka, ale przede wszystkim głęboko ludzka opowieść o empatii, zrozumieniu i akceptacji. Spektakl prowokował młodzież do refleksji nad tym, jak postrzegamy inność i jak radzić sobie z własnymi lękami i problemami. Następny etap naszej podróży, to odkrywanie Krakowa na nowo - jego zabytków, kultury, artystów, niezwykłych miejsc. Odwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie i jego niezwykłe tajemnice: zwiedziliśmy Katedrę, Podziemia Katedralne, Wieże Zygmuntowską, z której rozciąga się panorama Krakowa. W południe uczniowie wysłuchali Hejnały z Wieży Kościoła Mariackiego, zwiedzili ten piękny, zabytkowy kościół z ołtarzem Wita Stwosza, Kościół św. Wojciecha, Kościół Franciszkanów z freskami Stanisława Wyspiańskiego, Colegium Maius.
Czytaj więcej: wYCIECZKA DO KRAKOWA w ramach PROJEKTU MEN "PODRÓŻE Z KLASĄ"
W październiku grupa uczniów naszej szkoły planuje wyjazd do Grecji w celu realizacji kolejnego już projektu Erasmus+ w sektorze Edukacji Szkolnej. W związku z tym odbyły się pierwsze zajęcia przygotowujące młodzież do aktywnego i owocnego pobytu na Półwyspie Peloponeskim. W ramach zajęć kulturowych uczniowie uczyli się greckich tańców, w tym Greka Zorby, natomiast w ramach kształcenia językowego odbyły się dodatkowe lekcje języka angielskiego.
- III miejsce zajął Jakub Karasek - ucznia klasy IV Technikum Reklamy
- wyróżnienie dla Iryny Duzenko - uczennicy klasy I Technikum Aranżacji Wnętrz.
7. października 2024r. podczas VI sesji Rady Powiatu Mławskiego zostały wręczone nagrody przyznane przez Starostę Mławskiego dla tegorocznych, najlepszych maturzystów. Wręczenia dokonali Starosta Mławski Witold Okumski, Wicestarosta Tomasz Chodubski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jan Warecki.
Każdego roku najlepsi maturzyści szkół ponadpodstawowych otrzymują nagrodę Starosty Mławskiego. Tak było również w tym roku. Piątka maturzystów szkół średnich, w tym Samanta Maćkowska, absolwentka Technikum Reklamy, odebrała nagrodę oraz list gratulacyjny. Samanta jest obecnie studentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Listy gratulacyjne zostały wręczone również Rodzicom uczniów.
1. października 2024r. gościliśmy w szkole przedstawicieli Fundacji "Krzewienia Kultury - Zawkrzanie" wraz z uczniem klasy V TR Kacperem Rutkowskim.
"Zawkrzanie" zaprezentowali tańce narodowe i regionalne, w tym poloneza, krakowiaka. Pan Piotr Jankowski - kierownik zespołu, opowiedział o powstaniu i działalności grupy. Przedstawił członków zespołu, w tym naszego ucznia. Tancerze wystąpili w strojach regionalnych: krakowskim i warmińsko-mazurskim. Atrakcją spotkania była nauka tańców ludowych młodzież i nauczycieli z naszej szkoły. Przyspieszony kurs okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ już po jednej lekcji zatańczyli oni bardzo poprawnie poznany taniec. Dla całej społeczności szkolnej była to lekcja tradycji i kultury ludowej.
30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Był to też Dzień Bez Plecaka. Atrakcją tego dnia był mecz w siatkówkę nauczycielki kontra uczennice Rozdawano też słodkie upominki dla naszych Chłopców. W tym dniu nie zabrakło dobrej zabawy i atrakcji.
Wszystkim Panom i chłopakom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, radości i sukcesów w szkole i życiu osobistym.