Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

1 września 2022r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23. W spotkaniu udział wzięli Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Podczas uroczystość, w obecności sztandaru szkoły, odśpiewano Hymn Szkoły.

Na początku akademii, pamiętając o wydarzeniach sprzed 83. lat, kiedy 1 września 1939r. wybuchła II woja światowa i współcześnie obserwując wydarzenia na świecie, w tym w Ukrainie, delegacja młodzieży, chcąc wyrazić wdzięczność bohaterom wojny, w imieniu społeczności szkolnej, złożyła kwiaty na Kalkówce, w miejscu spoczynku mieszkańców Mławy i okolic, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

Z ust prowadzących akademię Olgi Dąbkowskiej z klasy II TR i Patryka Zembrzuskiego z klasy TIa padły w kierunku uczniów życzenia powodzenia w zdobywaniu jak najlepszych ocen, wytrwałości, zwłaszcza przez maturzystów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości oraz uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w naszej szkole. 

W swoim wystąpieniu Pani dyrektor Urszula Makowska życzyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły wielu sukcesów, powodzenia na egzaminach, czerpania wszelkiego dobra z tego, co daje szkoła.

Pierwszoklasistom życzyła również wielu niezapomnianych chwil, zawiązania długich i trwałych przyjaźni, a przede wszystkim bardzo dobrych wyników i satysfakcji z nauki w wybranym przez siebie zawodzie. Pani Dyrektor odczytała też życzenia skierowane do społeczności szkolnej od Pana Przemysława Czarnka Ministra Edukacji i Nauki oraz Pana Jerzego Rakowskiego Starosty Mławskiego.

Uroczystość wokalnym występem uświetniły Pani Paulina Florkowska oraz Samanta Maćkowska z klasy IV TR, którym na gitarze akompaniował ks. Marcin Niesłuchowski.

Po oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, by móc podzielić się wrażeniami z wakacji oraz zapoznać z organizacją pracy w nowym roku. 

Życzymy wszystkim dobrej, bezpiecznej i owocnej pracy, wielu sukcesów i dobrej atmosfery. Powodzenia!

Akademię szkolną przygotowali wychowawcy klas II: Pani Anna Tupacz, Pani Marta Ziębicka, Pani Paulina Florkowska, Pani Kamila Żmijewska, Pani Joanna Zadrożna.