Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

8 listopada 2022r. uczniowie uczestniczyli w zorganizowanej na terenie naszej szkoły akcji honorowego oddania krwi. Wielu uczniów i nauczycieli, po przejściu odpowiednich badań, oddało krew, czym zasiliło potrzeby Ogólnopolskiego Banku Krwi w produkt ratujący ludzkie życie.

Przy okazji trwania Akcji Honorowego Krwiodawstwa został zorganizowany instruktaż udzielania pierwszej pomocy, podczas którego uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pomocy potrzebującym.

Wszystkim Młodym, dzielnym Krwiodawcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie tej szczytnej inicjatywy, dziękujemy! 

W sumie krew oddało 43 krwiodawców, w tym 21 uczniów i 4 nauczycieli z naszej szkoły, 13 uczniów z ZS Nr 2 oraz 5 osób spoza szkoły. Krwiodawcy zasilili Bank Krwi o prawie 20 litrów bezcennego daru ratującego życie,

Krwiodawców wspierała Pani Joanna Zadrożna - opiekun Szkolnego Koła PCK we współpracy z pozostałymi organizatorkami akcji Paniami: Alicją Stando i Marleną Komur