Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

13 lutego 2024r. w MDK w Mławie Teatr Narodowy Edukacji z Wrocławia wystawił mickiewiczowskie "Dziady" cz. III. W spektaklu uczestniczyli uczniowie z klas III wraz z opiekunami. Spektakl oddawał najważniejsze wątki dramatu, kluczowe w zrozumieniu intencji, które przyświecały autorowi. Pomimo trudnego języka utworu, wspaniała gra aktorów, ukazująca emocje postaci oraz ciekawa forma przekazu zainteresowały  odbiorców i przybliży im romantyczny świat Mickiewicza.  Oprawę plastyczna i muzyczna inscenizacji podkreśliły charakter wystawianych scen. Ponadto, aby zaznaczyć romantyczny charakter utworu, istotną rolę odgrywały postaci duchowe: diabły i anioły. Młodzież zaskoczyła w grze aktorów konieczność zapamiętania tak obszernej treść dramaty oraz emocjonalne wejście w grane postaci.