Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Nieograniczone możliwości modelowania, prostota i dostępność dla każdego, to cechy, dzięki którym origami czyni geometrię kolorową, pasjonującą i zrozumiałą. Włączenie origami do nauczania matematyki w naszej szkole dało uczniom z klasy III TIb szansę rozwoju wyobraźni przestrzennej oraz innego spojrzenia na konstrukcje geometryczne. Wpłynęło również na intuicję uczniów, bez których sprawne posługiwanie się treściami matematycznymi nie jest możliwe. Składanie modeli origami matematycznego opiera się na wykorzystaniu własności figur i konstrukcji geometrycznych, a gotowe modele posiadają własności opisywalne w języku geometrii. 

O tych właśnie zaletach origami w nauczaniu matematyki przekonali się uczniowie z klasy III TIb, którzy pod kierunkiem Pani Katarzyny Luks, wykonali własne prace w tej technice. Najciekawszą pracę przygotował Paweł Witkowski. Jego praca przedstawia łabędzia, który powstał z 200 elementów.