Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W dniu 24 listopada 2021r.  w naszej szkole została przeprowadzona akcja profilaktyczna związana z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Dzień ten został ustanowiony w Stanach Zjednoczonych w 1974r. ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych od tytoniu i pacjentów ze schorzeniami wywołanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.

Uczniowie klasy I TIa - Aleksandra Rutkowska, Maciej Szulc, Patryk Zembrzuski, Fabian Pietrzak  pod kierunkiem Pani Alicji Stando - pedagoga szkolnego i Pani Anny Tupacz - nauczycielki języka niemieckiego przygotowali kolorowe plakaty w celu kształtowanie wśród młodzieży właściwych postaw prozdrowotnych.

W szczególności chodziło o zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywnego skutku zdrowotnego. Celem akcji było również zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia, poprzez postawy asertywne związane z unikaniem sytuacji czynnego i biernego palenia.

Młodzi ludzie powinni być świadomi, że każdy z nich może się przyczynić do wolnego od tytoniu świata, dzięki podjęciu zobowiązania do zaniechania prób palenia tytoniu, czy też zrezygnowania z tego nałogu. Na zaprzestanie palenia nigdy nie jest za późno. Również wychowawcy klas przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat szkodliwości palenia tytoniu podczas lekcji wychowawczych.

Uczniów zapraszamy do zapoznania się z galerią prac plastycznych na dolnym korytarzu.