Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

23 marca 2022 roku, w ramach lekcji historii, uczniowie klasy III TRW odwiedzili miejsca pamięci w Mławie związane z największymi konfliktami zbrojnym w historii ludzkości. Oddali w ten sposób hołd wojennym bohaterom i uczcili ich pamięć. Dotarli oni do: pomnika zmarłych i pomordowanych nauczycieli (róg ulic Reymonta i Żeromskiego, tablicy poświęconej powieszonym nauczycielom (ul. Chrobrego), tablicy pamiątkowej przed budynkiem Posterunku Oficerskiego nr 1 – upamiętniającej oficerów i żołnierzy przedwojennego Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polskiego (ul. Reymonta 9), Cmentarza przy kościele św. Wawrzyńca, tj. Kwatery Żołnierzy Września, Grobów druhów M. Kowalewskiego i St. Nowakowskiego z Harc. Pog. Wojskowego Symbolicznego Grobu Katyńskiego, Symbolicznego Grobu Sybiraków, Symbolicznego Grobu Członków Organizacji Podziemia, Grobu Zamordowanych nauczycieli – członków AK, Grobu Żołnierzy z okresu 1920 r., Grobu H.K. Sokolskiego, Kwatery członków POW w 1918 r. oraz Dębu Pamięci upamiętniającego katastrofę lotniczą z 2010r.