Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

1 czerwca w naszej szkole odbył się I etap Szkolnego Forum Zdrowia, realizowanego w ramach projektu "Warto być aktywnym - nagradzamy za pracowitość". Forum odbyło się w dwóch panelach tematycznych:
I część - to spotkanie z fizjoterapeutą, Panem Marcinem Madeją z gabinetu Gabinet Fizjoterapii FizjoART.
II część - to prezentacja i omówienie piramidy żywienia i aktywnego stylu życia.

Młodzież z klas III TIb oraz II TP/TR uczestnicząca w spotkaniu warsztatowym, podczas którego zgłębiła tajnikami pracy fizjoterapeuty. Dzięki modelom i przyrządom uczniowie poznali stan swojego aparatu ruchu, wydolność i kondycję organizmu. Dowiedzieli się wielu informacji na temat wad postawy i możliwości ich korygowania.

W drugiej części Forum uczniowie z wybranych klas uczestniczyli w prezentacji zasad żywienia człowieka w postaci Piramidy Żywienia i Aktywnego Stylu Życia. Piramida została skomponowana ze świeżych i naturalnych składników pokarmowych. Prezentację piramidy oraz główne zasady żywienia młodzieży i dorosłych przedstawiła Pani Joanna Szemplińska - nauczyciel biologii.
Organizatorkami Forum były: Marlena Krystkiewicz, Joanna Szemplińska, Marzena Nagucka i Marta Ziębicka.