Przesiewowe badania słuchu

Badanie słuchuW dniach od 14 do 16 września 2015 roku, pod patronatem Starosty Mławskiego Włodzimierza Wojnarowskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie przeprowadzono przesiewowe badania słuchu, sfinansowane w całości ze środków powiatu mławskiego. Dotyczyły one uczniów klas pierwszych i drugich. Łącznie przebadano 218 osób. Część z nich otrzymała skierowania do lekarza laryngologa z powodu nieprawidłowości stwierdzonych podczas badań.

Badania zorganizowano we współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 w Mławie oraz firmą AS – Med – specjalizującą się w badaniach słuchu. Była to kontynuacja akcji profilaktycznej w zakresie chorób narządu słuchu skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu mławskiego.

Podsumowaniem tegorocznych badań była prelekcja dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie pt. „Słuch to Twój zmysł” przeprowadzona przez Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu Panią Joannę Bugaj.