Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Klasa I technikum informatycznego w Centrum Nauki Kopernik16 marca 2016 r. uczniowie klasy I Technikum Informatycznego, wraz z opiekunami Panią Anną Tupacz  i Panem Andrzejem Goszczyckim, wzięli udział w wyjeździe dydaktycznym do Warszawy. Głównymi punktami programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki oraz wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

 

W Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki uczniowie obejrzeli 9 sal wystawowych poświęconych życiu, działalności i śmierci ks. Jerzego:  ?W cieniu PRL-u? (tu poznali najważniejsze wydarzenia z historii Polski lat 1944-1989), ?Korzenie?, ?Żołnierski różaniec?, ?Dar kapłaństwa?, ?Niebo runęło nam na głowy?, ?Golgota?, ?Odszedł pasterz dobry?, ?Pomnażanie dobra? i ?Chrześcijaństwo?. Przewodnik oprowadzający naszą grupę, szczegółowo zapoznał młodzież z biografią ks. Popiełuszki.

Moc atrakcji czekała na uczestników wyjazdu w Centrum Nauki Kopernik. Chłopcy z klasy I TI obejrzeli tam nie tylko wystawy stałe takie jak ?Korzenie cywilizacji?; ?RE: generacja?; ?Strefa światła?, ?Świat w ruchu?, ?Człowiek i środowisko?, mieli również okazję zobaczyć wystawę czasową ze szwajcarskiego centrum nauki Technorama pt. ?Lustra?. Wystawa ta, przenosząc do świata symetrii i matematycznej precyzji, pokazuje zjawiska, z którymi spotykamy się, używając różnego rodzaju luster ? od najprostszych kosmetycznych po wysokiej klasy narzędzia naukowe. Uczniowie byli także w warsztatowej przestrzeni ?Majsternia? (tu przedmioty codziennego użytku służą do poszukiwania rozwiązań w postawionych zadaniach) oraz w ?Teatrze Wysokich Napięć?, gdzie obejrzeli pokaz naukowy ?Pojedynek mistrzów?, podczas którego w innowacyjnej formie przybliżone zostały zagadnienia związane z elektrycznością i elektrotechniką. Tu zobaczyli też najprawdziwsze pioruny i poznali zasady rządzące elektromagnetyzmem.

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik była dla młodzieży niezapomnianym przeżyciem, ponieważ jest to miejsce, które sprzyja rozwijaniu zainteresowań, samodzielności i wyobraźni. Podczas rozmów z animatorami oraz poprzez uczestniczenie w doświadczeniach i eksperymentach, chłopcy poznali wiele zjawisk i procesów, które pozwolą im lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące wokół nas. 

Organizatorami wycieczki byli: p. Urszula Makowska ? dyrektor ZS Nr 1 w Mławie, p. Anna Tupacz - wychowawca klasy I TI, nauczyciel języka niemieckiego oraz p. Andrzej Goszczycki ? nauczyciel geografii.