Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Zajęcia w Bibliotece PedagogicznejUpowszechnianie czytelnictwa oraz rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, to jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. Zadanie to realizują także wychowankowie Zespołu Szkół nr 1 w Mławie.

 

       We wtorek 11 października 2016 roku, podczas godziny wychowawczej, uczniowie klasy II Technikum Informatycznego wzięli udział w zajęciach bibliotecznych przeprowadzonych w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie. Lekcję, podczas której zaprezentowano funkcjonowanie biblioteki, poprowadziła Pani Bogumiła Pawłowska, wieloletni pracownik tej placówki. Podczas wykładu uczniowie poznali aktualny księgozbiór biblioteki, w tym także księgozbiór niemieckojęzyczny oraz dowiedzieli się w jaki sposób mogą z niego skorzystać. Dowiedzieli się również jak ważne są kierunki rozwoju tego miejsca. Biblioteka Pedagogiczna w Mławie bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, co pozwala na uzupełnianie jej księgozbioru o nowości wydawnicze. Fakt ten zachęcił uczniów do skorzystania z możliwości zapisania się do biblioteki nieodpłatnie.

       Placówka ta zachęca do korzystania z oferty nie tylko poprzez udostępnianie książek, ale także organizując wystawy i konkursy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych Pani Beaty Sobieraj z Żuromina pt. ?Wsi spokojna, wsi wesoła ??, a także gazetki tematyczne przygotowane w związku z obchodami 80. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej oraz Roku Henryka Sienkiewicza. Na stronie biblioteki można zapoznać się również z regulaminem konkursu na recenzję wybranej przez siebie książki.

       Opuszczając progi Biblioteki Pedagogicznej w Mławie uczniowie oraz nauczyciele otrzymali pamiątkowe gadżety w postaci zakładek do książek, będących jednocześnie wizytówką tego miejsca. Opiekę nad uczniami podczas wyjścia na wystawę sprawowały: Pani Anna Tupacz ? nauczyciel języka niemieckiego i zarazem wychowawca klasy II Technikum Informatycznego oraz Pani Marzena Nagucka ? nauczyciel języka polskiego.