Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Spotkanie z doc. dr Leszkiem Zygnerem24 października 2016 roku o godzinie 1200 w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie odbyło się zebranie nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego. Spotkanie rozpoczęło się wykładem Jego Magnificencji Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie Leszka Zygnera, w którym uczestniczyli również wybrani uczniowie ze wszystkich klas Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie.

       Docent doktor Leszek Zygner przedstawił ideę wydania ?Księgi pamięci Żydów mławskich?, której jest redaktorem. Zapoznał również uczniów i nauczycieli bibliotekarzy z sylwetkami zasłużonych Żydów związanych z Mławą: Ali Gołomb ? Grinberg (pielęgniarki z getta warszawskiego), Josefa Opatoszu (ojca nowelistyki jidysz), Victora Younga (muzyka, kompozytora hollywoodzkiego) oraz Wiktora Altera (polityka).

       Po ciekawym wykładzie przyszedł czas na dyskusję. Uczniowie mogli uzyskać od Pana Docenta odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące historii Mławy. Po zakończonej dyskusji Pani Dyrektor Urszula Makowska i uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie: Dominika Podsiadłowska i Bartosz Grzegorczyk podziękowali Panu Leszkowi Zygnerowi wręczając symboliczne kwiaty. Na pamiątkę spotkania Pan Docent zostawił w bibliotece szkolnej ?Księgę pamięci Żydów mławskich? z dedykacją.

       Spotkanie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie ? Pani Marlena Krystkiewicz i Pani Marta Ziębicka przy współudziale Pani Agaty  Mierzwy - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Mławie.