Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Konkurs mitologicznyW dniu 15 grudnia 2016 r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbył się konkurs ?Z mitologią na Ty?, zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy: Panią Marlenę Krystkiewicz i Panią Martę Ziębicką.

Celem konkursu było:

  • propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji,
  • podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej,
  • kształtowanie umiejętności i poszukiwania informacji w różnych źródłach,
  • wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego,
  • promowanie czytelnictwa.

       W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych technicznych (po trzech reprezentantów z każdej klasy). Uczestnicy wykonywali zadania, w których musieli wykazać się wiedzą na temat bogów greckich i rzymskich, związków frazeologicznych związanych z mitologią, znajomością dzieł sztuki związanych z antykiem.

Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyli uczniowie z klasy I Technikum Informatycznego ?a?: Klaudia Stałanowska, Mariusz Ryska i Radosław Świderski.

II miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej: Jarosław Gołaś, Kacper Popiel i Tomasz Sieczka.

III miejsce przypadło w udziale uczennicom z klasy I Technikum Organizacji Reklamy: Natalii Gregorek, Natalii Kaczerskiej i Annie Kwiatkowskiej.

IV miejsce zajęli reprezentanci klasy I Technikum Budownictwa: Mateusz Fiedurski, Tomasz Wiącek i Łukasz Więcek.

Pani Dyrektor Urszula Makowska wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy nauczycielom polonistom: Pani Wiolettcie Rybce, Pani Marzenie Naguckiej i Pani Marcie Stawińskiej za przygotowanie uczniów do konkursu.