Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

     Projekt Peace-Cross Cultural UnerstandingZa nami IV edycja programu "Peace cross-cultural understanding" w naszej szkole. Od 9 do 13 października gościliśmy Isabelę Secco z Brazylii oraz Kevina Henanta z Indonezji. Nasi uczniowie mieli szansę poznać kulturę i tradycje panujące w tych krajach oraz nawiązać przyjazne relacje z naszymi gośćmi.

 

    Podczas tygodnia spędzonego w ZS Nr 1 woluntariusze prowadzili w języku angielskim cykl starannie przygotowanych warsztatów, podczas których można było dowiedzieć się ciekawych, a czasem zabawnych szczegółów z życia codziennego krajów, z których pochodzą. Goście opowiadali o środkach lokomocji, najpiękniejszych miejscach, potrawach oraz zwyczajach panujących w ich krajach. Ponadto spotykali się z młodzieżą popołudniami w celu integracji oraz umożliwienia uczniom szansy bezpośredniego kontaktu z nimi, lepszego poznania i nawiązania przyjaźni. Nasi goście, wraz z młodzieżą zwiedzili najciekawsze i najważniejsze miejsca w Mławie, poznali historię naszego miasta i panujące tu zwyczaje. Uczestniczyli również w popołudniu sportowym, zagrali mecz o puchar w kręgle oraz spędzili popołudnie w ?Agro-Ranczo? w Kapuśniku.

     Projekt realizowany był dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy zapewnili naszym gościom zakwaterowanie i wyżywienie a także uczniów, którzy pomagali w organizacji rozrywki w wolnym czasie. Mamy nadzieję, że obcokrajowcy polubią nasze miasto oraz zaprzyjaźnią się z ludźmi, którzy włożyli w realizację projektu bardzo dużo pracy.

     Koordynatorem projektu w naszej szkole jest nauczyciel języka angielskiego Pani Alina Zielińska wspierana przez innych anglistów: Edytę Tadrzak, Arkadiusza Olewińskiego oraz Michała Kozłowskiego.