Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

       Konkurs bożonarodzeniowyNasze święta obfitują w piękne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. O wielu zapomniano, ale niektóre przetrwały do dnia dzisiejszego i są pielęgnowane w polskich domach, wzbogacają one nasze świąteczne przeżycia.

      Dnia 18 grudnia 2017 r.  na piątej godzinie lekcyjnej w pracowni języka niemieckiego odbył się Szkolny Konkurs Świąteczny ?24 pytania na 24 grudnia?. Celem konkursu było kultywowanie tradycji, kultury i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

 

       W konkursie uczestniczyli uczniowie klas trzecich technicznych. Po 3 osoby z każdej klasy (III TOR, III TI, III TE i III TB). Wśród najważniejszych zagadnień konkursowych znalazły się kwestie takie, jak: W Wigilię 1818 roku w kościele zepsuły się organy, więc ksiądz z organistą napisali kolędę na dwa głosy, chór i gitarę. Wykonali ją na pasterkę, a potem podbiła ona cały świat. Jaki ma tytuł? Dla kogo dawniej pieczono kolorowe wigilijne opłatki?

       Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy III Technikum Informatycznego (Jakub Kesling, Michał Kupniewski i  Cezary Rochna), drugie miejsce zajęły uczennice klasy III Technikum Organizacji Reklamy (Emilia Bedra, Ewelina Borowska i Wiktoria Krysztofiak), trzecie uczniowie klasy III Technikum Budownictwa (Klaudia Kocięcka, Marcin Lubiejewski i Adrian Tonderski).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Anna Tupacz ? nauczyciel języka niemieckiego.