Porozumienie o współpracy ze światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej w Mławie

Porozumienie o wspolpracyMając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz wychowania patriotycznego młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu, kultywowania chlubnych tradycji oraz integracji środowiska kombatanckiego i młodzieży szkolnej Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Mławie, reprezentowany przez Prezesa Tadeusza Jasińskiego oraz Zespół Szkół Nr 1 w Mławie reprezentowany przez Wicedyrektora Szkoły Wiolettę Rybkę zawarli porozumienie o współpracy.

Podpisanie tego porozumienia odbyło się w dniu 27 lutego 2018r. z inicjatywy i w obecności Burmistrza Miasta Mława, Sławomira Kowalewskiego.

Szkoła zobowiązuje się do podejmowania działań w zakresie realizacji celów niniejszego porozumienia oraz udziału sztandaru związku z delegacją pocztu sztandarowego szkoły podczas następujących uroczystości miejskich:

• okolice 17 stycznia (niedziela) – rocznica zbrodni na Kalkówce,
  • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej,
  • 23 kwietnia – Święto Patrona Miasta Św. Wojciecha,
  • 3 maja – rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
  • 15 sierpnia – Dzień Wojska Polskiego,
  • 1 września – uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą,
  • 17 września – Dzień Sybiraka, rocznica napaści sowieckiej na Polskę,
  • 11 listopada – uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.