Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

   

Ku niepodległości     W dniu 27 marca 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji patriotycznej ?Ku niepodległości? zorganizowany przez nauczycieli polonistów: Panią Wiolettę Rybkę, Panią Joannę Raczkowską, Panią  Martę Stawińską i Panią Martę Ziębicką.

Celem konkursu było:

  • uczczenie 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,
  • propagowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych poprzez kulturę żywego słowa,
  • upowszechnianie piękna i uniwersalności liryki patriotycznej,
  • rozwijanie uzdolnień i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

    Podczas konkursu recytatorzy prezentowali w całości jeden tekst poetycki o treści patriotycznej autorstwa polskich poetów. Podczas recytacji uczniowie mogli wykorzystać rekwizyty, stroje i akompaniament muzyczny.

      W konkursie wzięło udział 18 uczniów Technikum Nr 1 i Branżowej Szkoły I stopnia. Jury w składzie: Pani Wioletta Rybka, Pani Joanna Raczkowska, Pani Marta Stawińska, Pani Marta Ziębicka oraz Ewelina Borowska ? przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, po prezentacji uczestników postanowiło przyznać trzy nagrody główne oraz dwa wyróżnienia.

I miejsce: Hubert Zagórski - klasa II TB

II miejsce:  Justyna Zarazińska - klasa IV TE

III miejsce: Mariusz Kurek - klasa II m

Wyróżnienia: Piotr Pniewski - klasa I TIb

                    Krystian Ogrodowczyk - klasa I TIa

    Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz karnety do kina. Każdy z uczestników otrzymał również drobny upominek oraz dyplom na pamiątkę udziału w konkursie.

Fotorelacja z konkursu