Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Pracowite wakacje uczniów ?Budowlanki?Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie w tegoroczne wakacje uczestniczyli w płatnych stażach zawodowych u lokalnych pracodawców. Praktyczna nauka kształconego zawodu jest częścią projektu współfinansowanego z EFS pn. ?Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego?.

Łącznie w projekcie uczestniczyło 40. uczniów budowlanki z 4. kierunków kształcenia. Każdy z nich miał do przepracowania 150 godzin.

Uczestnicy projektu byli podzieleni na 2 grupy, pierwsza pracowała w lipcu, a druga w sierpniu. Ze szkołą w ramach organizacji staży współpracowało pięciu lokalnych pracodawców. Elektrycy pracowali w firmie BAXTOM Sp. z o.o., budowlańcy swoje umiejętności wykorzystywali w przedsiębiorstwie BUD-POL, informatyków na staż przyjęły dwa serwisy komputerowe: COMPALL oraz SERWIS U GOLANA, a uczennice technikum organizacji reklamy rozwijały swoje umiejętności w firmie IMPRI.

W przyszłoroczne wakacje z płatnych staży będzie korzystała kolejna grupa uczniów Naszej Szkoły. Realizacja projektu, który oprócz staży przewiduje również m. in. organizację szkoleń dla uczniów, dających możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień oraz doposażenie pracowni kształcenia zawodowego, zaplanowana jest do 2021 roku.