Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

II MIEJSCE KAMILI ŚWINIARSKIEJ      31 maja 2019 roku w muzeum szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie wręczono nagrody uczestnikom konkursu „NIEPODLEGŁA. BOHATEROWIE I MIEJSCA PAMIĘCI”. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku dla minionych pokoleń, umiłowanie rodzimej historii, tradycji, postaci i wydarzeń związanych z naszym regionem i ich wpływu na odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę. W konkursie wzięło udział 65 uczniów szkół z Północnego Mazowsza. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Świniarska z klasy I Technikum Ochrony Środowiska.

Uczennica zdobyła II nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych. W pracy konkursowej podjęła się analizy wydarzeń, które miały miejsce w Strzegowie, krótko przed odzyskaniem niepodległości 1918 roku a związane były z brawurową akcją żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej: Jana Floty, Czesława Luksa, Jana Nitowskiego, Bernarda Olszewskiego i Jana Tarnowskiego. Szczątki bohaterów spoczywają na cmentarzu parafialnym w Mławie. Kamila ukazała w swojej pracy wielką determinację i heroizm młodych Strzegowian w walce o niepodległą Polskę.

      Gratulujemy Kamili sukcesu a pani Ewie Wiącek dziękujemy za przygotowanie uczennicy do konkursu.