Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

      27 lutego 2020r. klasy pierwsze Technikum Reklamy, Technikum Informatycznego i Technikum Elektrycznego uczestniczyły w spektaklu teatralnym „Makbet” wystawianym przez Narodowy Teatr Edukacji w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

      Ponadczasowe dzieło Williama Szekspira poprzez historię Makbeta miało na celu przestrzec młodego widza i uświadomić mu, jak żądza władzy może przemienić osobowość i wpłynąć na zmianę postępowania człowieka, który ze szlachetnego i honorowego zmienia się w obsesyjnie dążącego do władzy.

 

     Spektakl zaskoczył uczniów interesującą charakteryzacją postaci – zamaskowani aktorzy symbolicznie przedstawiali podwójną osobowość odgrywanych postaci. Przerysowane, drapieżne, złowrogie i zuchwałe czarownice przyciągały uwagę widza swoimi poczynaniami, trzymając go w napięciu do końca spektaklu.

     Poznając historię Makbeta z uwagą można było interpretować zachowania i charaktery ludzkie.