Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Obchody Europejskiego  Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół Nr 126 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.

W tym roku zaczęliśmy świętować od wysłuchania prelekcji na piątej godzinie lekcyjnej w piątek 25 września, którą wygłosili uczniowie klasy IV Technikum Budownictwa: Ewelina Kocięcka i Kacper Pacek. Przesłaniem prelekcji było promowanie nauki języków obcych oraz rozwijanie kompetencji językowych wśród młodzieży i dorosłych.

 

Następnie w pracowni języka niemieckiego nr 5 odbył się X Szkolny Konkurs Wiedzy o Językach. W konkursie wzięli udział przedstawiciele pięciu klas technicznych (I TBp – 5 osób, II TRp – 10 osób, II TIa – 3 osoby, IV TB – 6 osób i IV TOR – 9 osób).

Uczniowie odpowiadali na 31 pytań z zakresu wiedzy o językach obcych. Pierwsze miejsce zajął uczeń z klasy I Technikum Budownictwa: Alan Lampkowski. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica z klasy IV Technikum Organizacji Reklamy: Weronika Kałapus. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniowi z klasy I Technikum Budownictwa: Wiktorowi Nowakowskiemu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Całe przedsięwzięcie miało na celu promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy, jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, Szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków zorganizowały panie: Anna Tupacz i Jolanta Hermanowska-Hausman we współpracy z panem Mariuszem Skwarskim.