Klasowy Konkurs Kreatywnej Reklamy pod hasłem "Mława i okolice"

Konkurs kreatywnej reklamyŚrodowisko, w którym się wychowujemy i przebywamy kształtuje naszą tożsamość. Nasz szacunek i przywiązanie do „małej Ojczyzny” wyraża się najczęściej poprzez lokalny patriotyzm.

Wiemy, że również młodzież naszej szkoły czuje więź z najbliższym otoczeniem, utożsamia się z rodzinnym miastem, gminą czy wioską. Aby przekonać się, czy nasi uczniowie umieją zachęcić innych do odwiedzenia Mławy i jej okolic i w jakich aspektach przejawia się ich lokalny patriotyzm, zorganizowałyśmy w bibliotece szkolnej Klasowy Konkurs Kreatywnej Reklamy w klasie I Technikum Organizacji Reklamy.

Uczniowie tej klasy są dopiero na początku swej drogi edukacyjnej, ich wiadomości dotyczące reklamy jeszcze nie są pełne, tym bardziej można było podziwiać ich zaangażowanie i pomysły. Zadaniem 2-3osobowych zespołów uczestniczących w konkursie było wykonanie plakatu reklamowego zachęcającego do odwiedzenia Mławy i jej okolic. Koniecznym warunkiem regulaminu konkursu było ułożenie sloganu reklamowego. Uczniowie mogli wykonać plakat dowolną techniką oraz przedstawić Mławę i jej okolice jako miejsce ciekawe i warte odwiedzenia ze względu na walory historyczne, architektoniczne, rekreacyjno-turystyczne czy przyrodnicze.

Jury, w składzie: Joanna Szemplińska i Marlena Krystkiewicz, oceniło pracę uczniów i wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Sylwia Szczepańska i Karolina Szydłowska

II miejsce – Beata Ściblak i Marlena Średzińska

III miejsce – Wiktoria Nicgorska, Dominika Podsiadłowska i Mateusz Welenc.

Oceniając prace, Jury zwróciło szczególną uwagę na rzetelność przedstawiania informacji, ciekawy pomysł i kreatywność oraz wkład pracy uczestników konkursu. Wyróżnione plakaty reklamowe zostały zaprezentowane na wystawie w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac!

Mamy nadzieję, że w najbliższych latach uczniowie tej klasy rozwiną swoje umiejętności w zakresie organizacji reklamy, pogłębią kreatywność i innowacyjność a także chętnie i odpowiedzialnie będą działać na rzecz swojej „małej Ojczyzny”.

Organizatorki konkursu: Joanna Szemplińska Marlena Krystkiewicz