Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Pablo Picasso powiedział kiedyś: "Sztuka czyści duszę z codziennej warstwy kurzu". W środę, 1 marca, nasze dusze zostały pięknie wyczyszczone z kurzu. Mieliśmy bowiem okazję uczestniczyć w finiszu wystawy "Szkolne inspiracje", mieszczącej się w mławskiej Galerii "13". Wystawa przedstawiała prace uczennic naszej szkoły : Darii Półdworanin, Zuzanny Kępczyk, Natalii Majorowskiej, Samanty Maćkowskiej, Martyny Michalskiej, Julii Wieczorek oraz jednej byłej uczennicy. Wszyscy zaproszeni goście zostali wprowadzeni w artystyczny nastrój za sprawą pięknych obrazów, piosenek w aranżacji Samanty Maćkowskiej oraz recytacji Anny Bińkiewicz. Zostały przybliżone sylwetki autorek prac, a zgromadzona publiczność zadawała pytania o ich plany na przyszłość i inspiracje. Mamy nadzieję, że był to mały krok w początek rozwoju wielkiej kariery dziewczyn. Duma i szczęście na ich twarzach były największą nagrodą dla organizatorów finiszu: członków Samorządu Uczniowskiego i właściciela galerii, Pana Janusza Dębskiego. Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w wystawie, będzie miał jeszcze okazję obejrzeć prace, gdyż niedługo pojawią się one na korytarzu drugiego piętra naszej szkoły. Wydarzenie to pokazało, że Budowlanka jest uzdolniona nie tylko technicznie, ale również artystycznie!

W dniu 8 lutego klasy I TI i II TIa razem z wychowawczyniami, paniami: Agnieszką Rutecką i  Anną Tupacz oraz nauczycielami, panem Robertem Grabowskim i panem Adamem Wąsowskim udali się na wycieczkę do Ciechanowa. Poranek zaczęli od zwiedzania Parku Nauki Torus - poza wykonywaniem ciekawych eksperymentów z fizyki mieli też okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconym prądowi i generatorowi van de Graaffa. Następnym punktem było kino, gdzie młodzież obejrzała wesołą, ale i pouczająca bajkę. Na koniec udali się na wspólny posiłek. Wyjazd ten był pięknym zwieńczeniem pierwszego semestru roku szkolnego!

Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie badawczym CREDO przy współudziale Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Nauki Kopernik i wielu innych.
Mamy swoją drużynę - Budowlana Republika Jedi! Zachęcamy wszystkich uczniów i przyjaciół naszej szkoły do dołączenia do naszej drużyny!
Jak to zrobić? Wystarczy pobrać na swój telefon aplikację CREDO, zarejestrować się podając jako nazwę drużyny Budowlana Republika Jedi, aktywować aplikację i... łowić cząstki!
Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj filmiki lub przyjdź do p. Anny Wachowicz do sali nr 7.
https://liblink.pl/jYaHA3yvCp
https://liblink.pl/M3BZjj2oSW

W grudniu br. Szkolny Wolontariat przeprowadził akcję zbierania funduszy na zakup Serca do plastykowych nakrętek. W tym celu odbyła się sprzedaż ozdób świątecznych podczas szkolnego kiermaszu oraz działalności kawiarenki szkolnej. Z pozyskanych środków udało się już zakupić pojemnik na nakrętki, który ustawiono przed budynkiem szkoły. Uczniowie chętnie napełniają go, w ten sposób angażują się w pomoc charytatywną przeznaczoną na rehabilitacje dla osób niepełnosprawnych.