NPRCzW ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole od maja 2019 roku odbywają się liczne akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną. Nasza biblioteka w ramach programu otrzymała w 2019 roku 15000 złotych na zakup książek. Do października 2019 zakupiono, opracowano i wdrożono do wypożyczenia 998 książek za wyżej wymienioną kwotę.  Zakupy nowości bibliotecznych na bieżąco konsultowane były z uczniami, nauczycielami, Radą Rodziców oraz innymi mławskimi bibliotekami. Wśród uczniów przeprowadzono także ankietę dotyczącą preferencji czytelniczych.

Przez cały czas obowiązywania projektu trwa konkurs na najlepszych czytelników w szkole – uczniowie, którzy najchętniej korzystają z księgozbioru biblioteki zostaną nagrodzeni wyjazdem do Biblioteki Narodowej.  W czerwcu, przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną oraz nauczycielami Zespołu Szkół Nr 2 w Mławie, zorganizowano ogólnopolską akcję czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam?”. W ramach projektu, we wrześniu 2019 roku, uczniowie uczestniczyli w odbywającym się w bibliotece szkolnej „Narodowym czytaniu” wybranych nowel polskich.

Biblioteka szkolna organizuje także konkursy promujące czytelnictwo: Konkurs mitologiczny dla klas I, Konkurs o życiu i działalności Patrona Szkoły Jerzego Ciesielskiego dla uczniów wszystkich klas technicznych, Konkurs na temat twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego dla klas maturalnych oraz Konkurs kreatywnej reklamy promującej czytelnictwo.

Przed nami jeszcze wiele wydarzeń i konkursów. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania naszych nowości i aktywnego udziału w czytelniczych zmaganiach. Koordynatorami programu w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie są nauczyciele bibliotekarze: Pani Marlena Krystkiewicz i Pani Marta Ziębicka.

LISTA ZAKUPIONYCH KSIĄŻEK