12 kwietnia 2026 roku delegacja młodzieży pocztu sztandarowego Armii Krajowej z Zespołu Szkół Nr
1 w Mławie pod opieką nauczyciela katechety Roberta Grabowskiego uczestniczyła w mławskich uroczystościach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Po raz 86. upamiętniono zamordowanych przez NKWD polskich oficerów. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta o godzinie 10.00 w kościele pw. Świętej Trójcy. Po mszy uczestnicy, w uroczystym przemarszu, udali się na Cmentarz Parafialny. Podczas spotkania zgromadzeni przy pomniku poświęconym ofiarom zbrodni katyńskiej odśpiewali hymn narodowy i wysłuchali przemówienia zastępcy burmistrza Mariusza Szczechowicza. Uwieńczeniem uroczystości był Apel Pamięci. Złożono również kwiaty oraz zapalono znicze.
27 marca 2026 roku na czwartej godzinie lekcyjnej w pracowni języka niemieckiego
odbył się Osterquiz - wielkanocny konkurs w języku niemieckim. Dwuosobowe drużyny z klas pierwszych rywalizowały w trzech etapach: quiz, domino oraz wykreślanka wielkanocna.
Czytaj więcej: Osterquiz - wielkanocny konkurs w języku niemieckim
26 marca 2026 roku odbyła się kolejna edycja konkursu mitologicznego dla klas
pierwszych "Z Mitologią na Ty" organizowanego corocznie przez nauczycieli bibliotekarzy Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie. W tegorocznej edycji: I miejsce zajęła drużyna z klasy I Technikum Aranżacji Wnętrz (Julia Wysmułek, Piotr Olencki i Cyprian Jagłowski); II miejsce - klasa I Technikum Elektrycznego (Oliwier Strzelec, Nikodem Rzepczyński i Bartosz Bednarek); III miejsce - klasa I Technikum Informatycznego (Mateusz Tomkiel, Wiktor Grzebski i Gabriel Florczak) IV miejsce - klasa I Technikum Fotografii i Multimediów (Julia Kwiatkowska, Julia Ludwiczuk i Nikola Górna) Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!
W czasie Wielkiego Postu uczniowie klasy IV TB wzięli udział w interaktywnej grze
zespołowej w formie Escape Roomu, która dotyczyła nabożeństwa pasyjnego Gorzkich Żali. Uczestnicy gry zostali „wirtualnie” zamknięci w podziemiach kościoła św. Wawrzyńca w Mławie, następnie rozwiązując kolejne zagadki szukali wyjścia na zewnątrz. Pomysłodawcą i twórcą gry jest Ewa Katarzyna Luks, nauczyciel matematyki oraz Prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej Mława. Osobą odpowiedzialną za prawidłowe przeprowadzenie Escape Roomu był Robert Grabowski - wychowawca klasy IV TB. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.
II edycja Zawodów Strzeleckich im. ppor. Witolda Jaroszyka to przedsięwzięcie
zorganizowane z okazji ustanowienia roku 2026 Rokiem 120. lecia I Liceum im Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Ppor. pilot Witold Jaroszyk również był uczniem tej szkoły. Zawody odbyły się w 84. rocznicę jego śmierci. Jaroszyk zginął nocą z 26 na 27 marca 1942 roku nad Düsseldorfem. Kolejna edycja (23 marca 2026 roku) zawodów wpisuje się w kalendarz cyklicznych imprez organizowanych przez TMTTB. Wydarzenie zostało objęte patronatem wicestarosty mławskiego Tomasza Chodubskiego. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: pistolet i karabin. Szczególnie gratulujemy drużynie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie zajęcia III miejsca w kategorii Pistolet Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i puchary dla swoich szkół. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali grę Kamienie Magnetyczne. Opiekunowie drużyn również otrzymali dyplomy. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach zawodów.
Dwudziestu jeden uczniów naszej szkoły bierze udział w kursie SEP. Kurs odbywa się w ramach projektu „Gotowi do pracy!
Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie mławskim”. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) oraz dotacji celowej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027
18 marca 2026 roku uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie wzięli udział w wycieczce na dni otwarte Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.
Wizyta rozpoczęła się uroczystym powitaniem, podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać ofertę edukacyjną uczelni oraz dowiedzieć się więcej o możliwościach dalszego kształcenia. Następnie uczniowie odwiedzali sale prezentujące różne kierunki studiów, m.in. informatykę, inżynierię środowiska, mechanikę i budowę maszyn, rolnictwo, zarządzanie i marketing itd. Podczas spotkań brali udział w zadaniach grupowych oraz ciekawych doświadczeniach, które pozwoliły im lepiej zrozumieć specyfikę poszczególnych kierunków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozmowy ze studentami, którzy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami oraz doświadczeniami związanymi ze studiowaniem. Na uczestników czekał również miły poczęstunek – słodkości oraz kawa i herbata, co stworzyło przyjazną atmosferę sprzyjającą rozmowom i integracji. Wyjazd był cenną okazją do poszerzenia wiedzy o możliwościach edukacyjnych oraz inspiracją do podejmowania ważnych decyzji dotyczących przyszłości. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i inspirujące spotkanie!


