Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Działalności Wolontariatu Szkolnego

 

Szkolny wolontariat działający przy naszej szkole włączył się w szereg akcji i działań. Uczniowie wzięli udział w następujących przedsięwzięciach:

Kampania „Białych Serc”

Wolontariusze solidaryzowali się w proteście przeciwko narkotykom i przemocy, wykonując i zawieszając w oknach szkolnych symbol akcji – białe serca.

„Pamiętamy o tych, co odeszli…”

W okolicy Świąt Zmarłych wolontariusze zajęli się porządkowaniem opuszczonych grobów na cmentarzu parafialnym Świętego Wawrzyńca w Mławie oraz odwiedzili groby zmarłych nauczycieli.

Akcja MEN  „Razem na Święta”

Wolontariusze przyłączyli się do zorganizowanego przez MEN przedsięwzięcia skierowanego do emerytowanych nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Wykonali kartki świąteczne, które przesłali emerytowanym nauczycielom oraz wykonali i sprzedali bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne, z których środki przeznaczyli na szczytny cel.

„Zakręcona akcja”

Z udziałem wolontariuszy trwa całoroczna zbiórka plastikowych nakrętek wspierająca rehabilitację Oli Wesołowskiej, dziewczynki z Mławy, chorej na porażenie mózgowe.

„Góra grosza”

Młodzież zbierała  grosze na pomoc  rodzinnym domom dziecka.

Akcja „ Zdrowy uśmiech” dla dzieci z Domu Dziecka w Kowalewie

Przeprowadzono akcję dla podopiecznych Domu Dziecka w Kowalewie. Zebrano duże ilości artykułów do higieny jamy ustnej, które przekazano dzieciom z Domu Dziecka w Kowalewie

Akcja „Zbieram to w szkole”

Wolontariusze włączyli się w akcję, której celem było pozyskiwanie surowców wtórnych: makulatury, baterii, akumulatorków, starych telefonów komórkowych. Dochód z tej akcji przeznaczony został na rzecz rehabilitacji poparzonego absolwenta naszej szkoły.

Edukacyjne Pogotowie Ratunkowe

Wolontariusze wyszli z inicjatywą pomocy koleżeńskiej w nadrobieniu zaległości edukacyjnych uczniów mniej zdolnych, powstałych w wyniku zdalnego nauczania.