3 marca 2020r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie został wystawiony spektakl teatralny poświęcony życiu i twórczości Adama Mickiewicza jako Poety Obojga Narodów – Polski i Litwy.

W spektaklu uczestniczyli uczniowie klasy Ia i II Technikum Informatycznego. Mogli oni zapoznać się z trudną i złożoną drogą życia polskiego wieszcza narodowego.

Aktorzy Teatru Artenes we Wrocławiu mistrzowsko zaprezentowali biografie poety posługując się doskonałym warsztatem aktorskim. Spektakl odsłonił liczne pobyty Mickiewicza w wielu krajach Europy, zmagania z własną twórczością, oceną poezji i trudnym życiem osobistym.

Uwagę uczniów przykuła treść, doskonale recytowanych utworów poety, muzyka Fryderyka Chopina, która podkreślała piękno literatury romantycznej oraz wielokrotnie zmieniana scenografia podążająca za Mickiewiczem do miejsc, w których przebywał.