Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

W programie wycieczki znalazło się Centrum Nauki Cogiteon, w którym  pozwala się na eksperymentowanie, zmianę perspektywy, spróbowanie czegoś nowego lub doskonalenie umiejętności. Tam młodzież wspólnie tworzyła rozpalającą umysły przestrzeń, doświadczania. Cogiteon, to miejsce tworzenia, dialogu i edukacji, ale też przestrzeń, w której  można odpocząć pośród szumiących liści i traw na dachu obiektu, gdzie urządzono wspaniały ogród. Kolejnym punktem programu było wyjście do Teatru Groteski na spektakl "Dziwny przypadek psa nocną porą". Spektakl, to poruszająca opowieść o odkrywaniu prawdy, przełamywaniu barier i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, to nie tylko kryminalna zagadka, ale przede wszystkim głęboko ludzka opowieść o empatii, zrozumieniu i akceptacji. Spektakl prowokował młodzież do refleksji nad tym, jak postrzegamy inność i jak radzić sobie z własnymi lękami i problemami.  Następny etap naszej podróży, to odkrywanie Krakowa na nowo - jego zabytków, kultury, artystów, niezwykłych miejsc. Odwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie i jego niezwykłe tajemnice: zwiedziliśmy Katedrę, Podziemia Katedralne, Wieże Zygmuntowską, z której rozciąga się panorama Krakowa. W południe  uczniowie wysłuchali Hejnały z Wieży Kościoła Mariackiego, zwiedzili ten piękny, zabytkowy  kościół z ołtarzem Wita Stwosza, Kościół św. Wojciecha, Kościół Franciszkanów z freskami Stanisława Wyspiańskiego, Colegium Maius.

Ponadto poznali oni dawny Kraków uwieczniony w Muzeum w Podziemiach Starego Rynku. Niecodzienną wizytę odbyli w Muzeum Witraży, gdzie uczestniczyli w warsztatach tworzenia witraży, poznali wielowiekową tradycję ręcznego wyrabiania niezwykłych dzieł sztuki. Odwiedzili również grób Jerzego Ciesielskiego w Kościele św. Anny, gdzie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli wiązankę pod pamiątkowa tablicą Patrona Szkoły. Wycieczka do Krakowa dała możliwość uczniom uczenia się opartego na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzyła warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym Starego Krakowa. 

 

Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie. Urszula Godlewska, Edyta Tadrzak, Wioletta Rybka