Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Pablo Picasso powiedział kiedyś: "Sztuka czyści duszę z codziennej warstwy kurzu". W środę, 1 marca, nasze dusze zostały pięknie wyczyszczone z kurzu. Mieliśmy bowiem okazję uczestniczyć w finiszu wystawy "Szkolne inspiracje", mieszczącej się w mławskiej Galerii "13". Wystawa przedstawiała prace uczennic naszej szkoły : Darii Półdworanin, Zuzanny Kępczyk, Natalii Majorowskiej, Samanty Maćkowskiej, Martyny Michalskiej, Julii Wieczorek oraz jednej byłej uczennicy. Wszyscy zaproszeni goście zostali wprowadzeni w artystyczny nastrój za sprawą pięknych obrazów, piosenek w aranżacji Samanty Maćkowskiej oraz recytacji Anny Bińkiewicz. Zostały przybliżone sylwetki autorek prac, a zgromadzona publiczność zadawała pytania o ich plany na przyszłość i inspiracje. Mamy nadzieję, że był to mały krok w początek rozwoju wielkiej kariery dziewczyn. Duma i szczęście na ich twarzach były największą nagrodą dla organizatorów finiszu: członków Samorządu Uczniowskiego i właściciela galerii, Pana Janusza Dębskiego. Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w wystawie, będzie miał jeszcze okazję obejrzeć prace, gdyż niedługo pojawią się one na korytarzu drugiego piętra naszej szkoły. Wydarzenie to pokazało, że Budowlanka jest uzdolniona nie tylko technicznie, ale również artystycznie!