Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów


Czas pobytu w Grecji dla uczniów przebywających na zagranicznym stażu w ramach Erasmusa+ to nie tylko czas nauki, lecz również możliwość poznania nowego kraju, jego zabytków, kultury, zwyczajów i tradycji. Tym razem uczniowie wyjechali na wycieczkę na Riwierę Olimpijską, by zwiedzić istniejące tu Meteory oraz zamek w Platamonas.

Riwiera Olimpijska to pas wybrzeża o długości ok. 70 km, rozciągający się u stóp mitycznej góry (a właściwie całego masywu) Olimp. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce ze względu na znajdujące się tu Meteory, niesamowite klasztory, usytuowane na pionowych, wysokich skałach. Wieki temu były one schronieniem dla ortodoksyjnych mnichów. Miały zapewnić im bezpieczeństwo w okresie inwazji serbskiej na państwo bizantyjskie. Obecnie są to cztery klasztory męskie i dwa żeńskie: najstarszy monastyr tzw. Wielki Meteor, Klasztor Świętego Mikołaja Odpoczywającego, Klasztor Świętej Trójcy, Klasztor Świętego Stefana, Klasztor Świętej Barbary, oraz Klasztor Warłama. Klasztory zostały wpisane na listę UNESCO w 1988 r.