Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

6 grudnia 2021r., w Mikołajki, klasy II TI i III TIa udały się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd łączył cele: edukacyjny i rekreacyjny. Chcąc lepiej poznać historię stolicy uczniowie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzili oni ekspozycję stałą muzeum, z zainteresowaniem wysłuchali opowieści Pani przewodnik o zrywie niepodległościowym Warszawiaków dążących do odzyskania wolności, ich losach, zniszczeniu miasta. Kolejnym miejscem na trasie, które odwiedziły klasy, był park trampolin Hangar 646. Tutaj uczniowie mogli spożyć nadmiar energii, wykazać się sprawnością, sprawdzić swoją koleżeńskość. Wyjazd, obie klasy, uważają za niezwykle udany. 

Organizatorkami wycieczki były Panie: Alina Zielińska, Edyta Tadrzak.

Czytaj więcej: Na szkolnej wycieczce


10 grudnia 2021 roku w bibliotece szkolnej zorganizowano szkolną akcję czytelniczo – profilaktyczną pod hasłem „Dbam o skórę – bo czytam”. W ramach spotkania uczestnicy mieli okazję, poprzez czytane na głos teksty popularno – naukowe oraz obejrzane filmy, zapoznać się z budową, funkcjami, higieną i chorobami skóry. W związku z dołączeniem szkoły do ogólnopolskiej akcji Znamię. Znam je?, szczególną uwagę zwrócono na profilaktykę nowotworową – czerniaka skóry. Na spotkaniu nie zabrakło profesjonalistek z zakresu kosmetologii. Bardzo miło było nam gościć Panie Jolantę Dalkę oraz Beatę Chrzczon (mamę jednego z naszych uczniów), na co dzień pracujące w salonie Jola Dalka GLAM. Uczennice miały okazję zobaczyć wykonanie dziennego makijażu, dowiedzieć się więcej na temat właściwej pielęgnacji skóry oraz zapoznać się z działaniem profesjonalnego sprzętu, używanego w salonach kosmetycznych LumiSpa.

Czytaj więcej: „Dbam o skórę – bo czytam”

W dniach 2 i 3 grudnia 2021r. uczniowie Zespołem Szkół Nr 1 przystąpili do akcji Paczka na Kresy polegającej na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla Polaków z Litwy i Ukrainy.  Zbierano produkty spożywcze i środki czystości oraz  darowizny pieniężne. W akcję zaangażowali się wolontariusze i wychowawcy klas. Dary ze szkoły zostały dostarczone do punktu dystrybucji w Aninie,  gdzie skompletowane przekazano dalej, do potrzebujących Polaków na Kresach. Darowizny pieniężne zostały przekazane na konto Fundacji. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

O wynikach akcji napisano również w "Codzienniku mławskim":

 https://codziennikmlawski.pl/2021/12/09/paczka-na-kresy-w-dwoch-mlawskich-szkolach/

7 grudnia 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji honorowego oddania krwi organizowanej przez Zespół Szkół Nr 2 w Mławie. Na 35 uczniów chętnych do oddania krwi, 17 przeszło wszystkie badania pozytywnie. Łącznie uczniowie oddali 7,5 litra krwi. Biorąc po uwagę czas pandemii, jest to bardzo dobry wynik, co podkreślały Panie z krwiodawstwa.

Wszystkim Młodym, dzielnym Krwiodawcom dziękujemy! 

Krwiodawców wspierała Pani Joanna Zadrożna - opiekun Szkolnego Koła PCK.

Czytaj więcej: ODDAJEMY HONOROWO KREW

Klasa I TIa wyszła ze wspaniałą inicjatywą zbiórki zakrętek na rzecz Oli Wesołowkiej, dziewczynki potrzebującej finansowego wsparcia rehabilitacji, dzięki której dochodzi do zdrowia. W Mikołajki przekazali oni osobiście dziewczynce pełne worki zakrętek. Spotkanie z Olą było dla klasy bardzo ważnym przeżyciem. W wydarzeniu wzięły udział Pani Dyrektor Urszula Makowska i Pani Anna Tupacz - wychowawczyni klasy I TIa.

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat wspierają potrzeby Oli.

Czytaj więcej: ZAKRĘCONA AKCJA MIKOŁAJKOWA

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Złożył piękne życzenia i wszystkich poczęstował słodkim upominkiem. W rolę św. Mikołaja wcielił się  Kacper Rutkowski - uczeń klasy II TR, towarzyszyły Mu urocze śnieżynki, czyli Samanta Maćkowska - uczennica klasy III TRp, Patrycja Piacecka i Jolanta Lubańska - uczennice klasy II TR. Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W klasach pojawiły się piękne choinki, ozdoby świąteczne. W tym dniu nasi uczniowie poczuli się ważni, docenieni, dla siebie życzliwi. Mikołajkowy czas, to również moment uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi, bo przecież dzięki temu, każdy może zostać św. Mikołajem.

Te wspaniałe chwile mogliśmy przeżyć dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunkom, Paniom: Annie Malickiej, Annie Wachowicz.

Czytaj więcej: ŚWIĘTY MIKOŁAJ W BUDOWLANCE

W dniu 4 grudnia 2021r. drużyna chłopców w składzie:  Grzegorz Kaszuba z klasy III TB, Oskar Cichocki z klasy III TE, Jakub Urawski z klasy IV TI na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie w Ostrołęce wywalczyła III miejsce w województwie mazowieckim. Chłopcy stanęli na trzecim stopniu podium obok zawodników z VII LO z Warszawy, którzy zajęli I miejsce i  zawodników z LO z Żyrardowa, którzy uplasowali się na II pozycji.

Zawodnikom i ich opiekunowi Pani Agnieszce Korytowskiej gratulujemy sukcesu.

Czytaj więcej: Mazowieckie IGRZYSKA MŁODZIEŻY W BADMINTONA

W piątek 3 grudnia 2021 roku kolejna grupa uczniów miała okazję uczestniczenia w kursie "Fotografia z drona". Młodzież z Technikum Informatycznego, która posiada już „Europejskie uprawnienia Pilota drona w zasięgu wzroku”, doskonaliła swoje umiejętności w wykonywaniu fotografii z powietrza, opracowaniu ich do druku lub wykorzystaniu w publikacjach internetowych. Szkolenie odbyło się w ramach realizacji projektu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego". Warsztaty dla uczniów poprowadził Pan Tomasz Kowalski.

Koordynatorem projektu w szkole jest Pani Marzena Nagucka.

Czytaj więcej: Kurs fotografii z drona - cd

Realizacja kolejnej edycji „Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie” nie byłaby możliwa bez pomocy i wsparcia szkół, wielu instytucji publicznych oraz firm prywatnych. Dlatego i my pragniemy przyłączyć się do tej akcji. Celem głównym tego projektu jest zebranie i przekazanie darów w postaci między innymi żywności, chemicznych środki czystości oraz środków higienicznych, artykułów szkolnych i zabawek, które będą bezpłatnie przekazane naszym Rodaków na Wschodzie. Pomoc ta jest przede wszystkim wyrazem naszego podziękowania za trwanie przez nich w polskości, za zachowanie polskiego ducha w miejscach ich zamieszkania - Ukrainie, Litwie, Białorusi, w Mołdawii, Rumunii, Kazachstanie i Rosji

Przyniesione produkty można złożyć w bibliotece szkolnej. Prosimy o ofiarność!