Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W dniach 17 - 20 stycznia 2022r. o godz. 17.00 w szkole odbędą się zebrania z Rodzicami wg następującego harmonogramu:

17.01.2022 r. - Zebrania z rodzicami uczniów klas I.

18.01.2022 r. - Zebrania z rodzicami uczniów klas II i klasy III TBp

19.01.2022 r. - Zebrania z rodzicami uczniów klas III z wyjątkiem klasy III TIp.

20.01.2022 r. - Zebrania z rodzicami uczniów klasy III TIp  i rodzicami uczniów klas IV.

Rodziców prosimy o przestrzeganie na terenie szkoły wymogów sanitarnych: zmierzenia temperatury, dezynfekcji rąk, noszenia maseczki, zachowania odpowiedniego dystansu.

Szczegółowy harmonogram spotkań znajdziecie Państwo poniżej.

Czytaj więcej: Śródroczne zebrania z rodzicami

W dniach 10 - 26 stycznia 2022r. w szkole odbędą się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminy zawodowe w sesji zimowej.

Część pisemna egzaminu dla wszystkich przystępujących odbędzie się 11 stycznia br.

Część praktyczna egzaminu, w zależności od kwalifikacji, odbędzie się od 10 do 26 stycznia br.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym harmonogramem egzaminów:

Czytaj więcej: Terminy egzaminów z kwalifikacji w zawodach i egzaminów zawodowych

20 grudnia 2021 r. na MS Teams odbył się w formie prezentacji multimedialnej „Weihnachts - und Silvesterquiz”. W quizie wzięli udział uczniowie klasy I Technikum Informatycznego A. Udzielali oni odpowiedzi na 20 wyświetlonych pytań w języku niemieckim. Pytania miały charakter zamknięty i otwarty. Decydowała kolejność zgłoszeń do odpowiedzi.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia w krajach niemieckiego obszaru językowego.
Najlepiej w rywalizacji wypadła Aleksandra Rutkowska, która została laureatką quizu. Drugie miejsce zajął Patryk Zembrzuski, trzecie Miłosz Dobrosielski.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła Pani Anna Tupacz.

Czytaj więcej: "24 pytania na 24 grudnia" - konkurs Bożonarodzeniowy

W dniu 6 grudnia 2021 roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej „Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów” w Mławie. Dokładnie od tego dnia otwarty był Sklepik „Grosik”, który prowadzony był przez uczennice z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu. Przez pięć dni zebraliśmy aż 3 tysiące złotych, z których po odliczeniu kosztów za produkty i materiały pozostało 1840 zł oraz dodatkowe 155 zł od darczyńców przeznaczone na pomoc potrzebującym.
Droga Młodzieży!
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie zbiórki. Jest to nasz wspólny sukces i niejeden dorosły mógłby z Was brać przykład.
Nad organizacją czuwały Panie: Alicji Stando, Anna Malicka, Joanna Zadrożna, Marlena Komur.

 

Dziś, podczas każdej przerwy, szkolny zespół muzyczny stworzył przepiękny nastrój przedświąteczny śpiewając kolędy. Uczniowie Dawid Oszewki z klasy IV TRW - klawisze, Michał Merchel z klasy IV TI - gitara oraz ks. Marcin Marcin Niesłuchowski, nauczyciel religii grający na gitarze, to skład zespołu muzycznego działającego w szkole. Zespół wokalny tworzą: Samanta Maćkowska z klasy III TR, Julia Orłowska, Zofia Walis, Daria Dembska z klasy II TB, Patryjcja Racka, Kinga Kolwicz z klasy I TR, Adrian Wąsik z klasy IV TI. To dzięki nim każda uroczystość, akademia szkolna, wydarzenie stają się ciekawsze, bogate w nowe doznania, wesołe lub melancholijne w zależności od prezentowanych treści. Kolędy w wykonaniu młodych artystów sprawiły, że poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Wam za to!

Opiekunem zespołu muzyczno - wokalnego jest ks. Marcin Niesłuchowski

Czytaj więcej: kolędy w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego

W świątecznej atmosferze odbyły się zajęcia plastyki, które - w ramach korelacji przedmiotowych - połączono z matematyką. Klasy pierwsze Technikum Budownictwa i Technikum Reklamy pracowały nad przygotowanie trójwymiarowej choinki z czworościanów foremnych. Ich dzieło przyozdobiło pokój nauczycielski.

 

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Tymi słowami rozpoczęła się niejedna wigilia klasowa w szkole, która wprowadziła zebranych w okres oczekiwania na Boże Narodzenie. Wigilie klasowe to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku dzielić się miłością, życzliwością, szacunkiem, nieść pokój i światło. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole znalazł się opłatek, sianko, stroik oraz pierniczki i inne słodkości przygotowane przez uczniów. Swoim spotkaniem wigilijnym podzieliła się z nami klasa I TR z Panią Joanną Zadrożną.

Czytaj więcej: Świąteczny stół, a na nim opłatek - wigilie klasowe w szkole