29 maj 2024 roku w ramach Szkolnego Tygodnia Ziemi odbył się trening Nordic Walking. Chętni uczniowie- reprezentanci klas, pod opieką pań: Agnieszki Korytowskiej, Alicji Szulc, Marzeny Naguckiej i Marty Ziębickiej odbyli pieszą wycieczkę z kijkami do Nordic Walking do Pokazowej Zagrody Żubrów w Krajewie. Podczas wyprawy uczniowie zbierali materiały do konkursowej fotorelacji.
27 maja 2024 r. delegacja uczniów z klasy III TR, wraz z Panią pedagog Alicją Stando, wzięła udział w konferencji dla młodzieży i dorosłych pt. "Zadbaj o zdrowie w Twojej głowie".Odbyła się ona w sali kina MDK w Mławie. Prelegenci przedstawili zebranym problem zażywania substancji psychoaktywnych przez młodzież, samobójstw wśród młodzieży, uzależnienia od alkoholu, oraz anoreksji.
27 maja 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Rejonu LA , w których startowała reprezentacja z Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie.W poszczególnych konkurencjach wywalczyliśmy :
Jakub Bieliński - 1 MIEJSCE na 100m,
Oliwia Kaczerska - 3 miejsce kula,
Kacper Gosik - 3 miejsce kula.
Nasza "super szybka" sztafeta 4x100m w składzie: Jakub Bieliński, Konrad Hincmanowski, Filip Grzywacz, Igor Szczęsny - 2 miejsce. Gratulacje
24 maja 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie podczas dnia otwartego odbył się finał POWIATOWEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO dla uczniów szkół podstawowych "PROGRAMOWAĆ KAŻDY MOŻE" dla klas VII - VIII w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu województwa mazowieckiego "Warto zostać programistą".1 miejsce - Karolina Gołębiewska - Szkoła Podstawowa Nr 6 w Mławie.
22 maja 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu LA , w których reprezentacja chłopców drużynowo zajęła 1 MIEJSCE.W poszczególnych konkurencjach wywalczyliśmy :
Jakub Bieliński - 2 miejsce na 100m,
Olaf Dworecki - 1 miejsce na 100m,
Oliwia Kaczerska - 2 miejsce kula,
Olaf Dworecki - 2 miejsce skok w dal,
Kacper Gosik - 1 miejsce kula,
Paweł Wernik - 3 miejsce kula,
Kamil Kuchciński - 3 miejsce na 1500m.
Nasza "super szybka" sztafeta 4x100m w składzie: Jakub Bieliński, Konrad Hincmanowski, Filip Grzywacz, Igor Szczęsny
- 1 MIEJSCE.
Gratulujemy!
W dniach 22 - 24 maja 2024 klasy II i III Technikum Reklamy wraz z opiekunami: Panią Anną Malicką, Panią Joanną Zadrożną i Panią Marleną Komur uczestniczyły w wycieczce pociągiem do Zakopanego.Uczniowie podziwiali m. in. górskie krajobrazy podczas pobytu na Gubałówce, odwiedzili Muzeum Tatrzańskie, Podhalańskie Sanktuaria oraz tradycyjnie spacerowali po zakopiańskich Krupówkach. Nawet pogoda "w kratkę" nie przeszkodziła młodzieży by świetnie się bawić i integrować.
Już od jutra, tj. 15 maja 2024 roku możecie wnioskować o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej w systemie rekrutacji https://powiatmlawski.e-omikron.pl/
Pamiętajcie o dostarczeniu wydrukowanego wniosku do szkoły pierwszego wyboru!
Zapoznajcie się ze znajdującą się obok, na zamieszczonym plakacie, instrukcją postępowania rekrutacyjnego. Ułatwi Wam ona, krok po kroku, przejście procesu rekrutacji.
Tymczasem, życzymy powodzenia na egzaminach.





