12 stycznia 2024r. Panie: Edyta Tadrzak i Wioletta Rybka przeprowadziły lekcję otwartą na temat: "Czy warto odwiedzić Grecję z Erasmus+?". W lekcji uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych technicznych oraz zaproszeni nauczyciele. Celem lekcji było zaprezentowanie Grecji jako kraju partnerskiego, do którego młodzież z naszej szkoły wyjeżdża na praktyki uczniowskie i zajęcia edukacyjne w ramach projektów unijnych. Bodźcem do przygotowania lekcji był ostatni wyjazd na Półwysep Olimpijski w październiku 2023r. trzydziestu czterech uczniów wraz z opiekunami, podczas którego poszerzali oni kompetencje językowe, wiedzę z marketingu i przedsiębiorczości oraz podnosili kwalifikacje informatyczne. Był to też czas na zgłębienie wiedzy o kraju, jego kulturze, języku i mieszkańcach. Prezentując uczniom informacje o tym regionie Europy oraz o sposobie uczestniczenia w projektach, nauczycielki starały się zaszczepić w uczniach myśl o wyjeździe do Grecji. Uczniowie klas IV TI oraz IV TR/TP przygotowali film prezentujący kraj partnerski. Podczas lekcji młodzież z klas I mogła skosztować smakołyków typowych dla kraju: oliwek, oliwy, sera feta oraz słodyczy. Do przeprowadzenia lekcji zostały wykorzystane pomoce naukowe przywiezione z Grecji.
11 stycznia 2024 r. klasa III TI A wraz z wychowawcą Panią Anną Tupacz i Panem Andrzejem Smolińskim korzystając z uprzejmości Pani Dyrektor LO ACK Iwony Godlewskiej uczestniczyła w zajęciach o charakterze strzeleckim w Akademickim Centrum Kształcenia przy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Mławie. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w profesjonalnym przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, obsługi i budowy broni, które przeprowadził Pan Wojciech Wroniszewski. Po szkoleniu uczniowie i nauczyciele strzelali z broni laserowej. Celem wyjścia była aktywizacja młodzieży do uprawiania sportu.
9 stycznia 2024 r. klas I TEb/TB i I TI udały się na lekcję geografii w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Olsztynie. Planetarium jest miejscem, w którym przeciętny człowiek: uczeń, turysta może w krótkim czasie i niezależnie od pogody w sposób atrakcyjny zapoznać się z rozgwieżdżonym niebem, obiektami i zjawiskami astronomicznymi, o czym naocznie, podczas lekcji, przekonali się uczniowie klas pierwszych.
22 grudnia 2023r. w szkole odbyło się kolędowanie uczniów i nauczycieli wprowadzające w bożonarodzeniowy nastrój. Zespół muzyczny swoimi interpretacjami najpiękniejszych i najbardziej popularnych kolęd i pastorałek zachęcił społeczność szkolną do pełnego serdeczności i spontaniczności śpiewu. Uczniowie, na ręce Pani Dyrektor Urszuli Makowskiej złożyli życzenia świąteczne, a następnie symbolicznie, dzieląc się tym samym z każdym uczniem, nauczycielem i pracownikiem szkoły, podzielili się opłatkiem. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia pełnych wiary, dobra i serdeczności Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i pokoju w nadchodzącym Nowym 2024 Roku.
Następnie uczniowie udali się na Wigilie klasowe, by razem z kolegami i wychowawcami podtrzymywać tradycje świąteczne.
Spotkanie odbyło się dzięki Szkolnemu Zespołowi Muzycznemu pod kierunkiem ks. Marcina Niesłuchowskiego, który tworzą: wokal: Samanta Maćkowska, kl. V TR, Panie: Joanna Zadrożna, Anna Malicka, Anna Wachowicz; instrumenty muzyczne: Amelia Wiśniewska, Michał Rengel z kl. II TI, Oskar Paliński z kl. IV TP.
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie spotkania i stworzenie niezapomnianej atmosfery.
, którego celem było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia w krajach niemieckiego obszaru językowego. W konkursie udział wzięli uczniowie klas pierwszych technicznych.
W bieżącym tygodniu klasy II TI i III TB wraz z wychowawcami zorganizowały spotkania integracyjne poza szkoła. Klasa III TB udała się na nowo powstałe miejskie lodowisko, gdzie wzajemnie uczyła się jazdy na łyżwach. Klasa II TI zrealizowała otrzymany bon zdobyty w szkolnym konkursie "Sportowa Mława" udając się do kręgielni Joker, gdzie rozegrała turniej w kręgle.
Spotkania były szansą na lepsze poznanie się podczas rywalizacji oraz możliwością do zacieśnienia więzi, przyjaźni i prowadzenia dialogu w rzeczywistości poza szkolnej.
Podczas akcji świątecznej, z działalności kiermaszu oraz sklepiku szkolnego, zebraliśmy 800 złotych. Pieniądze w całości zostaną przekazane na leczenie chorej uczennicy naszej szkoły. Jest to świąteczny upominek dla Emilki od społeczności szkolnej, która zaangażowała się w działania o charakterze wolontariackim.
Uczennicy życzymy zdrowia, a wolontariuszom dziękujemy!
6 grudnia, na uczniów Budowlanki czekały niemałe niespodzianki. Od rana, grzeczną młodzież odwiedził Mikołaj i wraz ze Śnieżynkami wręczał wszystkim drobne upominki. Samorząd Uczniowski przygotował także Kahoota, którego uczniowie rozwiązywali w klasach - zwycięzca z każdej klasy otrzymał słodki upominek.
12 grudnia br. zakończyła się zbiórka zaaranżowana przez Młodzieżową Radę Miasta Mława oraz Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie. Nasza szkoła włączyła się w tworzenie Szlachetnej Paczki dla mieszkańca Mławy i jego rodziny. Z dumą informujemy, że dzięki dobrym sercom naszych nauczycieli i uczniów udało nam się zebrać mnóstwo artykułów spożywczych i higienicznych, a także gotówkę w wysokości 650 złotych!! Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej akcji - mamy nadzieję że dobro, które dajecie do Was wróci!
13 grudnia zebrane dary zostały przekazane potrzebującym.
