Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Projekt „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowany w ramach Osi priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.3 „Doskonalenie zawodowe”, Poddziałania 10.3.1 „Doskonalenie zawodowe uczniów” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie do wzięcia udziału w organizowanym przez bibliotekę szkolną konkursie o życiu i działalności Jerzego Ciesielskiego - Patrona Szkoły.

Finał konkursu odbędzie się w grudniu 2021r. Spośród przedstawicieli klas wyłonieni zostaną laureaci najlepiej znający życiorys i działalność Jerzego Ciesielskiego.

W celu lepszego przygotowania się do konkursu prosimy o zapoznanie się z literaturą dotyczącą sylwetki Patrona Szkoły dostępną w bibliotece szkolnej.

Czytaj więcej: konkurs o życiu i działalności Jerzego Ciesielskiego

 Dziś, 30 września 2021 roku, w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie dobiega końca realizacja projektu „Zagraniczne staże szansą na wsparcie kluczowych zawodów ZS1 w Mławie” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzięki pozyskanym środkom w maju 40. uczniów Budowlanki z technikum informatycznego, technikum reklamy oraz technikum budownictwa uczestniczyło w dwutygodniowych praktykach w Grecji. Młodzież uczestnicząca w projekcie miała okazję poznać europejski rynek pracy, nabyć cenne umiejętności zawodowe oraz  doskonalić umiejętności językowe w praktyce. Dla uczestników projektu oraz towarzyszących im opiekunów w programie wyjazdu znalazło się także kilka atrakcji turystycznych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

    Projekt był ogromnym wyzwaniem a zarazem wielką przygodą dla uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Kolejne takie przygody i wyzwania dopiero przed nami. Już dziś planujemy następny wyjazd zagraniczny.

 27 września 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Językach z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zmierzyło się w nim 5 dwuosobowych drużyn z klas pierwszych technikum.

Konkurs miał charakter testu. Młodzież odpowiadała na 31 pytań m. in. Ile jest obecnie oficjalnych języków w Unii Europejskiej? Z jakiego języka europejskiego wywodzi się zwrot vis-a-vis?

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O JĘZYKACH

W dniu 1 września w szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Klasy pierwsze zgromadziły się w hali sportowej, pozostali uczniowie z wychowawcami w salach lekcyjnych. Urszula Makowska - Dyrektor szkoły witając wszystkich, szczególnie ciepło zwróciła się do tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły. Życzyła im, by zdobyli tutaj wiedzę, życzliwość, zawiązali przyjaźnie odnaleźli kierunek drogi, którą chcą podążać, przygotowanie do wykonywania wymarzonego zawodu i dorosłego życia. 

Ufamy, że ten rok będzie doby, pełen sukcesów, pięknych chwil.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022