Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W dniach 3-4 października w naszej szkole uczniowie klas: IV TP i V TB uczestniczyli w kursie: Trener personalny z dietetyką sportową. Budowanie wizerunku w social mediach zorganizowanym w ramach realizacji projektu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego", którego koordynatorką w naszej szkole jest Pani Marzena Nagucka. Zajęcia z uczniami prowadzi Pan Tomasz Domżalski.

Projekt „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowany w ramach Osi priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.3 „Doskonalenie zawodowe”, Poddziałania 10.3.1 „Doskonalenie zawodowe uczniów” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Zarząd Stowarzyszenia "Pontyfikat Papieża Jana Pawła II" w Mławie przyznał stypendium uczniowi klasy III Technikum Informatycznego Kacprowi Kochańskiemu. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 16 października 2021r. podczas uroczystości obchodów Dnia Papieskiego w Mławie. Gratulujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie do wzięcia udziału w organizowanym przez bibliotekę szkolną konkursie o życiu i działalności Jerzego Ciesielskiego - Patrona Szkoły.

Finał konkursu odbędzie się w grudniu 2021r. Spośród przedstawicieli klas wyłonieni zostaną laureaci najlepiej znający życiorys i działalność Jerzego Ciesielskiego.

W celu lepszego przygotowania się do konkursu prosimy o zapoznanie się z literaturą dotyczącą sylwetki Patrona Szkoły dostępną w bibliotece szkolnej.

Czytaj więcej: konkurs o życiu i działalności Jerzego Ciesielskiego

 Dziś, 30 września 2021 roku, w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie dobiega końca realizacja projektu „Zagraniczne staże szansą na wsparcie kluczowych zawodów ZS1 w Mławie” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzięki pozyskanym środkom w maju 40. uczniów Budowlanki z technikum informatycznego, technikum reklamy oraz technikum budownictwa uczestniczyło w dwutygodniowych praktykach w Grecji. Młodzież uczestnicząca w projekcie miała okazję poznać europejski rynek pracy, nabyć cenne umiejętności zawodowe oraz  doskonalić umiejętności językowe w praktyce. Dla uczestników projektu oraz towarzyszących im opiekunów w programie wyjazdu znalazło się także kilka atrakcji turystycznych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

    Projekt był ogromnym wyzwaniem a zarazem wielką przygodą dla uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Kolejne takie przygody i wyzwania dopiero przed nami. Już dziś planujemy następny wyjazd zagraniczny.

 27 września 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Językach z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zmierzyło się w nim 5 dwuosobowych drużyn z klas pierwszych technikum.

Konkurs miał charakter testu. Młodzież odpowiadała na 31 pytań m. in. Ile jest obecnie oficjalnych języków w Unii Europejskiej? Z jakiego języka europejskiego wywodzi się zwrot vis-a-vis?

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O JĘZYKACH