Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Charakterystyka profilu:

Technik robót wykończeniowych w budownictwie jest nowym zawodem wprowadzonym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 marca 2017 r. Jego utworzenie było wynikiem m.in. rekomendacji ze strony pracodawców branży budowlanej, w opinii których rynek budowlany oczekuje coraz wyższej jakości prac wykończeniowych - współczesne trendy na rynku budowlanym opierają się głównie na innowacyjności (nastawienie proekologiczne oraz technologiczne) oraz nowoczesnej jakości stosowanych materiałów i rozwiązań. Stąd, jak podkreślali pracodawcy, niezbędne jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry w tym obszarze i dotychczasowy, zawodowy poziom kształcenia, stał się niewystarczający.

Uczeń nabywa m. in. umiejętności:

 • czytania dokumentacji technicznej potrzebnej do wykonania robót wykończeniowych;
 • obliczania zapotrzebowania materiałowego;
 • wykonywania kalkulacji, kosztorysów robót, rozliczeń robocizny, materiałów sprzętu i maszyn;
 • określenia i przygotowania materiałów do zaplanowanych prac wykończeniowych;
 • wykonywania robót tapeciarskich, tynkarskich, okładzinowych, posadzkarskich, nanoszenia nowoczesnych powłok malarskich;
 • montażu suchej zabudowy;
 • wykonywania napraw i konserwacji elementów wykończeniowych;
 • nadzorowania, koordynowania oraz oceniania jakości i poprawności wykonanej pracy;
 • wykonywania odbioru robót wykończeniowych.

Możliwość podjęcia pracy w:

 • przedsiębiorstwach budowlanych;
 • biurach projektów - jako asystent;
 • organach administracji państwowej i samorządowej
 • wytwórniach i składach materiałów budowlanych;
 • administracjach budynków i firmach zarządzających nieruchomościami;
 • firmach zajmujących się wykonawstwem robót wykończeniowych: podłogowych, tynkarskich, malarskich i tapeciarskich oraz okładzinowych;
 • własnej firmie budowlanej.