Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001, obchodzone corocznie w całej Europie oraz od kilku lat w naszej szkole. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych przez całe życie, ukazanie ich znaczenia oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty, flagi oraz różnorodne rysunki przedstawiające charakterystyczne miejsca krajów Europy. Na lekcjach języka obcego odbyły się quizy oraz gry językowe. Nauczyciele języka niemieckiego przeprowadzili konkurs wiedzy o językach europejskich dla klas I. Uczniowie naszej szkoły mogli również wysłuchać prelekcji za pośrednictwem szkolnego radiowęzła na temat historii oraz znaczenia tego święta. Podczas prelekcji cała społeczność szkolna została zachęcona do porozumiewania się podczas Europejskiego Dnia Języków w innym, obcym języku europejskim niż nasz ojczysty. Na korytarzach oraz w pokoju nauczycielskim można było usłyszeć język angielski, niemiecki, ukraiński oraz rosyjski. Trochę francuskiego oraz włoskiego również się pojawiło.
Europejski Dzień Języków dowiódł, że nauka języków to doskonała rozrywka, a zdobywanie wiedzy na temat kultury innych narodów to fascynująca przygoda.
????????????????????????????????