Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W dniu 7 października 2022r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość złożyły się: Msza św., wspomnienie Jerzego Ciesielskiego - Patrona Szkoły, ślubowanie klas pierwszych, życzenia i podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz wręczenie nagród Dyrektora szkoły dziewięciorgu nauczycielom pracującym w naszej placówce.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Bożena Tomkiel - Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Mławie, przedstawiciele Rady Rodziców: Dariusz Sowiński - Przewodniczący Rady Rodziców i Ilona Hincmanowska - Skarbnik Rady Rodziców.

 

Ten szczególny dzień w życiu każdego nauczyciela jest okazją do wyrażenia mu wdzięczności, uznania, podziękowań za włożony trud edukacji i wychowania młodzieży, dlatego też na ręce Urszuli Makowskiej - Dyrektora szkoły, uczniowie i goście złożyli kwiaty, czym symbolicznie podziękowali za pracę całej Radzie Pedagogicznej i pracownikom szkoły. Dziękując za życzenia Pani Dyrektor zauważyła, że każdy nauczyciel realizuje rodzaj szczególnej misji, powołanie do zawodu nauczycielskiego, dlatego też wykonywanie tego zawodu jest źródłem satysfakcji, dumy i zadowolenia.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia zauważyła, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty, to święto ludzi, dla których wykonywanie tego zawodu stało się celem i pasją. Trudne zadanie, jakim jest nauczanie młodzieży oraz bycie dla nich autorytetem wyróżnia nauczycieli z grona innych zawodów. Współczesny nauczyciel jest mistrzem w swojej dziedzinie, ma wiele empatii dla swoich wychowanków, jest otwarty na uczniów, gotowy do przygotowania ich do życia i pracy. Sercem szkoły są uczniowie, jest młodzież, której u progu dorosłości winno się pomagać w kształtowaniu ich osobowości. Pani Dyrektor, w imieniu własnym i w imieniu Pana Starosty Jerzego Rakowskiego, życzyła pracownikom szkoły wiele satysfakcji, wytrwałości i cierpliwości, tego, by każdy kolejny dzień przynosił radość i napawał optymizmem z wykonywanych zadań.

Przewodniczący Rady Rodziców w swoim wystąpieniu dostrzegł wyzwania, jakie stoją przed współczesnymi nauczycielami, wyraził nadzieję, że współpraca uczniów i nauczycieli przyniesie wspaniałe rezultaty. Życzył wiele zdrowia, pogody ducha i radości z wykonywanego zawodu.

Urszula Makowska - w kolejnej części uroczystości, wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom: Alinie Zielińskiej, Marlenie Krystkiewicz, Joannie Szemplińskiej, Katarzynie Krzywdzie, Kamili Żmijewskiej, Marcie Ziębickiej, Andrzejowi Olewińskiemu, Andrzejowi Goszczyckiemu, ks. Marcinowi Niesłuchowskiemu za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Pani Dyrektor życzyła wyróżnionym nauczycielom dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Uroczystość uświetniła część artystyczna stanowiąca wspomnienie o Jerzym Ciesielskim. Życie i działalność Patrona Szkoły młodzież Technikum Nr 1 i Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 pod kierunkiem Edyty Tadrzak, Marty Stawińskiej, Joanny Zadrożnej zaprezentowała w scenkach ukazujących etapy życia Jerzego Ciesielskiego jako chłopca, harcerza, sportowca, turysty, naukowca, człowieka wiary i ojca rodziny. Nie zabrakło też życzeń, ciepłych słów, słodkich upominków dla nauczycieli oraz piosenek adresowanych do wszystkich pracowników szkoły. Na koniec uroczystości uczniowie spotkali się na słodkim poczęstunku.