Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

26,27,28 października 2022 r. w szkole odbyły się spotkania z asp. Anetą Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Tematem zajęć były szkodliwości zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Podczas rozmowy funkcjonariuszka omówiła szereg przykładów negatywnych zachowań młodych ludzi, które mogą narazić ich na odpowiedzialność karną. Jednocześnie zwróciła uwagę na sposoby unikania i zapobiegania tym zagrożeniom.

Uczniowie z klas pierwszych: I TI, I TP, I TE, I TR, I m, I TB mogli poznać przykłady czynów karalnych oraz zjawisk demoralizacji, które posłużyły policjantce do wyjaśnia konsekwencji prawnych takich zachowań. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się także, jak unikać zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu, używaniem narkotyków i dopalaczy, czy niewłaściwym korzystaniem z  sieci lub przemocą rówieśniczą.

Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości wśród młodzieży w zakresie zagrożeń związanych z używaniem substancji odurzających oraz promowanie aktywności w zakresie profilaktyki i zapobiegania zachowaniom niepożądanym, a także promowanie zasad bezpieczeństwa w szkole.

Organizatorem spotkania była Pani Alicja Stando - pedagog szkolny.