Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

1 i 2 listopada to w Polsce święta bardzo uroczyste. Wierni odwiedzają groby bliskich zmarłych. Zgodnie z obyczajem nawiedzają oni groby rodzinne, groby zapomniane, miejsca kaźni i straceń, tablice pamiątkowe poświęcone zabitym żołnierzom i cywilom we wszystkich walkach i wojnach. Na cmentarzach odprawiane są nabożeństwa ku czci Wszystkich Świętych, zapalane są znicze, nekropolie pokrywają się morzem kwiatów. Jest to czas pamięci i zadumy, są to również chwile refleksji o sensie życia, celu ludzkiej egzystencji.

Okres przed Dniem Wszystkich Świętych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych, którzy wpisali się w historię naszej ojczyzny i szkoły.

28 października 2022 r. uczniowie klasy II TIa i IV TRW pod opieką wychowawców: Pani Anny Tupacz i Pani Jolanty Najsznerskiej, zapalili znicze w miejscach symbolicznych na cmentarzu parafialnym na Wólce, oddali hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny.