Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

7 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do XVII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Przez godzinę musieli oni wykonać 24 zadania, które sprawdzały ich umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki i zachęcać innych do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!

Konkurs "Bóbr", to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. "Bóbr" powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku. Zadania konkursowe tworzone i wybierane są podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w konkursie. W tym i w zeszłym roku warsztaty odbyły się zdalnie i spodziewamy się, że w przyszłym roku będzie możliwy osobisty udział.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs "Bóbr" przyczynia się również do wyrównania szans uczniów, którzy mają dostęp do komputera lubgo nie mają oraz do stworzenia okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy między uczniami i nauczycielami z różnych szkół z całego świata.