Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W listopadzie br. młodzież z klas III TI i IV TB udała się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie celem obejrzenia wystawy czasowej "Dawne zawody w miniaturze". Ekspozycja składa się z 15 dioram artystycznych, z których każda przedstawia historię jednego z dawnych, tradycyjnych zawodów. Są wśród nich profesje już zapomniane, jak praczka czy zielarka, obecnie ginące i rzadkie - jak kowal, szewc, garncarz, szwaczka, a także te nadal praktykowane - piekarz, stolarz.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem zgłębiła arkana wiedzy na temat zanikających zawodów, rozumiejąc, że wiele z nich ginie i wychodzi z codziennego użycia.

W zwiedzaniu wystawy uczniom towarzyszyły Panie: Edyta Tadrzak, Marzena Nagucka.