Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Jerzy Ciesielski - Patron szkoły powiedział: "Przyszłość jest niewiadoma. Rozpatrywanie przeszłości - wątpliwe daje korzyści. Pozostaje teraźniejszość. Wydaje mi się, że możliwości startu są szerokie. Obojętnie skąd się zaczyna, byle zacząć iść". W kontekście tych pięknych słów 28 kwietnia 2023r. pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Technikum Informatycznego, Technikum Reklamy, Technikum Elektrycznego, Technikum Robót Wykończeniowych w Budownictwie, Technikum Budownictwa.

Podczas  podniosłej uroczystości, która odbyła się w obecności Urszuli Makowskiej - Dyrektor szkoły,  zaproszonych gości: Jerzego Rakowskiego - Starosty Mławskiego, ks. dr. Kazimierza Ziółkowskiego - proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, Rodziców uczniów klas kończących szkołę, Rady Pedagogicznej i Pracowników szkoły oraz uczniów klas młodszych padły słowa podziękowań za wysiłek włożony we wzajemną współpracę oraz życzenia dalszych sukcesów podczas matury, na studiach i w dorosłym życiu.

Spotkanie było doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz całej społeczności szkolnej za trud edukacji, wychowania, przyjaźni i wspólnie przeżytych lat. Maturzystów pożegnali uczniowie młodszych klas, którzy symbolicznie przejęli sztandar szkoły, na który po raz ostatni reprezentanci klas IV złożyli uroczyste ślubowanie.

Szczególne słowa podziękowań ze strony uczniów skierowane były pod adresem :

Pani Aliny Zielińskiej - wychowawczyni klasy IV Technikum Informatycznego A 

Pani Alicji Szulc - wychowawczyni klasy IV Technikum Budownictwa

Pani Ewy Wiącek - wychowawczyni klasy IV Technikum Reklamy, klasy IV Technikum Elektrycznego

Pani Jolanty Najsznerskiej - wychowawczyni klasy IV Technikum Robót Wykończeniowych w Budownictwie

Pana Mariusza Skwarskiego - wychowawcy klasy IV Technikum Informatycznego B,

na których ręce złożyli bukiety kwiatów.

Słowa uznania i życzenia skierowali do młodzieży Pan Starosta oraz przedstawicielka Rodziców. Zwrócili oni uwagę na potrzebę docenienia i zastosowania w dorosłym życiu zdobytej wiedzy, wychowania oraz wpajanych wartości.

Pani Dyrektor Urszula Makowska wręczyła nagrody uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i promocję w lokalnym środowisku. Słowa podziękowania przekazała również w kierunku Rodziców, którzy bezinteresownie wspierali naszą placówkę przez wszystkie lata edukacji tegorocznych absolwentów.

Wśród wyróżnionych uczniów znalazł się Kacper Kochański, absolwent Technikum Informatycznego A, który uzyskał najwyższe wyniki w szkole, 100% frekwencję we wszystkich latach nauki oraz został laureatem Nagrody im. Jerzego Ciesielskiego - Patrona Szkoły dla wybitnego Maturzysty 2023r.

Całe spotkanie miało uroczysty charakter, wzbogacone zostało piękną oprawą słowną przygotowaną przez Panie: Marlenę Komur, Marzenę Nagucką, Agnieszkę Bartosiewicz, Karolinę Krawczyk, Annę Kwiatkowska oraz uczniów klasy IV TR, IV TI. Dopełnieniem akademii był występ szkolnego zespołu muzycznego i wokalistek: Samanty Maćkowskiej z kl. IV TR i Gabrieli Struzik z kl. IV TB, przygotowanych pod kierunkiem ks. Marcina Niesłuchowskiego.