Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Poczet sztandarowy jest jednym z podstawowych elementów ceremoniału szkolnego.  Ceremoniał szkolny, to procedury zachowania i przyjęte zwyczaje niezbędne do uroczystego obchodzenia świąt  państwowych, narodowych, religijnych oraz ważnych  rocznic  i  innych istotnych w życiu szkoły wydarzeń.

Prezentujemy Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie podczas miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz podczas uroczystości święta Patrona Naszego Miasta - Świętego Wojciecha. 

Pełnienie służby w poczcie sztandarowym szkoły, to najważniejsza funkcja w karierze uczniowskiej. Może być powierzona tylko takim uczniom, którzy  osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, prezentują nienaganną postawę i odznaczają się wysoką kulturą osobistą.

Udział w poczcie sztandarowym jest dla ucznia najzaszczytniejszą  funkcją i stanowi wielkie wyróżnienie.

Szkolny poczet sztandarowy tworzą trzy osoby: dowódca pocztu, chorąży oraz asysta pocztu.

Dowódca pocztu sztandarowego w szkole to uczeń, na którym spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe zachowanie się całego składu pocztu. Wydaje komendy, prowadzi poczet, a także podejmuje decyzje co do zachowania składu w razie  nieprzewidzianych podczas uroczystości sytuacji.

Chorąży jest osobą, która trzyma, a podczas przemieszczania się pocztu niesie sztandar. Spoczywa na nim obowiązek opieki i umiejętnego obchodzenia się ze sztandarem.

Asysta jest dopełnieniem pocztu. Służy pomocą i wykonuje polecenia dowódcy. Asysta dopełnia poczet do nieparzystej liczby całego składu.

Atrybutem członków pocztu sztandarowego jest biało - czerwona szarfa, przewieszona przez prawe ramię i zwrócona białym kolorem w stronę kołnierza oraz spięta na wysokości lewego biodra.

Opiekę nad Szkolnym Pocztem Sztandarowym w Zespole Szkół Nr 1 sprawują Państwo: Jolanta Hermanowska - Hausman, Michał Kozłowski, Grzegorz Cecelski.

Uczniom i opiekunom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.