Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - powieść z 1888 roku przedstawiająca panoramę polskiego społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku i nawiązująca do czasów powstania styczniowego.

– „Nad Niemnem”, które jest nie tylko pokazaniem polskiej duszy, „Nad Niemnem”, które jest nie tylko niezwykłym opisem polskiej przyrody, polskiego życia tamtych czasów popowstaniowych, po powstaniu styczniowym, ale jest także już w jakimś sensie polemiką właśnie z tym romantycznym duchem. Polemiką, na ile ten duch, kształtując nasze dzieje, służy, a na ile przeszkadza; na ile jest właściwą drogą, a na ile jednak powinien się twardo zetknąć z większą racjonalnością – o decyzji wyboru lektury mówił Andrzej Duda - Prezydent RP.

14 września 2023r.  w bibliotece szkolnej odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" czytali nauczyciele i młodzież z klasy IV TR/TP: Pani Dyrektor Urszula Makowska, Ks. Piotr Orliński oraz uczniowie: Jola Lubańska, Patrycja Piasecka, Kacper Rutkowski, Adrian Gołębiewski, Michał Skomra, Kuba Orzołek, Oskar Paliński i Krystian Kaczerski. W uroczystości brali udział uczniowie klasy II Technikum Programistycznego i I Technikum Elektrycznego, którzy z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w treść lektury.
Organizatorami Narodowego Czytania 2023 były Panie: Marlena Krystkiewicz, Marzena Nagucka oraz Marta Ziębicka.