Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

6 października 2023r. obchodziliśmy X rocznicę nadania imienia Jerzego Ciesielskiego Technikum Nr 1 i Branżowej Szkole I stopnia Nr 1. Na uroczystość złożyły się: przemarsz społeczności szkolnej ze sztandarem szkoły do kościoła w parafii MBKP w Mławie, gdzie ks. Szymon Stułkowski - Biskup Płocki sprawował Eucharystię i wygłosił kazanie, w szkole odbyła się akademia szkolna z udziałem zaproszonych gości, w trakcie której Pani Dyrektor Urszula Makowska przypomniała sylwetkę Jerzego Ciesielskiego oraz jego wybór na patrona. Następnie miało miejsce ślubowanie klas pierwszych oraz wręczenie nagród dyrektora szkoły nauczycielom wyróżniającym się w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

W świętowaniu jubileuszu towarzyszyli nam: Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Dyrektor Delegatury w Ciechanowie Elżbieta Bąkowska - reprezentująca Ministra Edukacji i Nauki, Jego Ekscelencja Szymon Stułkowski - Biskup Płocki, Elżbieta Zając - wicestarosta powiatu mławskiego, dr Kazimierz Ziółkowski - proboszcz parafii MBKP w Mławie, prof. Janusz Kawecki - reprezentujący Politechnikę Krakowską, Grażyna i Stefan Soszyńscy reprezentujący Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Lublinie - pierwszą placówkę noszącą imię Jerzego Ciesielskiego, Zdzisław Kruszyński - artysta malarz, autor portretu Patrona, Dariusz Sowiński - Przewodniczący Rady Rodziców, Dyrektorzy mławskich szkół i instytucji, radni powiatu mławskiego, emerytowani nauczyciele ZS Nr1, rodzice uczniów. Przybyli goście w swoich przemówieniach pogratulowali wyjątkowego jubileuszu, składając życzenia zaznaczyli, by Patron był dla całej społeczności szkolnej wzorem do naśladowania, a jego życie stanowiło przykład dla młodzieży.

Podczas uroczystości Dnia Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych Technikum Informatycznego, Technikum Budownictwa, Technikum Reklamy, Technikum Elektrycznego, Technikum Programistycznego oraz uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w obecności zaproszonych gości, Dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów z klas starszych przystąpili do ślubowania.

Reprezentanci klas, stojąc przed sztandarem szkoły, z powagą i dumą uroczyście ślubowali dbać o honor i dobre imię szkoły, sumiennie wypełniać obowiązki, uczciwie uczyć się, pracować, wyrabiać koleżeństwo, dbać o dziedzictwo kulturowe regionu, czerpać z wzorca osobowego Patrona Szkoły - Jerzego Ciesielskiego. Od tego momentu bycie uczniem Technikum Nr 1 i Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1, to nie tylko prawo do nauki w murach tej szkoły, rozwijanie swoich zainteresowań i korzystanie z doświadczeń i wiedzy grona pedagogicznego, ale i powód do dumy. Słowa wypowiedziane przez młodzież w tej podniosłej chwili, stały się zbiorem nadrzędnych reguł i drogowskazem podczas kolejnych lat nauki w szkole.

Dopełnieniem akademii była część artystyczna ukazująca w sposób pantomimiczny biografię Patrona i jego przyjaźń z papieżem Janem Pawłem II. 

Laureaci konkursów poświęconych Patronowi szkoły odebrali z rąk Pani Dyrektor i Przewodniczącego Rady Rodziców nagrody:

W "Konkursie o Życiu i Działalności Patrona Szkoły - Jerzego Ciesielskiego":

1 miejsce - Natalia Malikowska z klasy V Technikum Budownictwa
2 miejsce - Wiktoria Żelazińska z klasy V Technikum Budownictwa
3 miejsce - Anna Bińkiewicz z klasy II Technikum Reklamy.
 
1 miejsce - Filip Chojnacki - klasa I Technikum Elektryczne a
2 miejsce - Amelia Wiśniewska - klasa II Technikum Reklamy
3 miejsce - Filip Czerwiński - klasa I Technikum Elektryczne a.
 
W II Memoriale Szachowym im. Jerzego Ciesielskiego zorganizowanego przez Księdza Marcina Niesłuchowskiego:
1 miejsce - Wiktor Nowakowski - klasa IV Technikum Budownictwa
2 miejsce - Dawid Kowalski - klasa II Technikum Elektrycznego
3 miejsce - Kamil Kuchciński - klasa III Technikum Informatycznego a.

Całą uroczystość poprowadzili nauczyciele: Marlena Krystkiewicz, Robert Grabowski oraz uczniowie: Olga Dąbkowska z kl. III TR i Aleksy Szutkowski z kl. III TIa.

Przygotowaniem ślubowania klas  pierwszych, pocztów sztandarowych składających się z uczniów, rodziców i nauczycieli zajęła się Pani Joanna Zadrożna.

Część artystyczną przygotowała Pani Marta Stawińska wraz z uczniami, a oprawą muzyczną przygotował i poprowadził ks. Marcin Niesłuchowski wraz Samantą Maćkowską z kl. V TR i Michałem Rengel z kl. II TI.

Nad całością programu czuwała Pani Joanna Szemplińska.