Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

11 października klasa I Technikum Programistycznego wraz z opiekunami: Panią Agnieszką Rutecką i Panią Anną Wachowicz wyjechała na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie miała okazję poznać historię naszego regionu. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu tworzy grupa 72 obiektów mieszkalnych, gospodarczych,  przemysłowych i sakralnych, które uzupełniają elementy tzw. małej architektury, jak kapliczki, piwnice i studnie. Zestawione w zespoły i zagrody o różnorodnym układzie i wielkości ukazują jeden z typów XIX-wiecznej wsi, tzw. rzędówkę.

Tę przestrzeń wypełniają muzealia ruchome, czyli piętnaście tysięcy mniejszych i większych eksponatów, stanowiących świadectwo życia mieszkańców mazowieckiej wsi od końca XIX do połowy wieku XX. Tworzą go przedmioty gospodarstwa domowego, meble, tkaniny, zabawki, obiekty kultu religijnego, narzędzia i maszyny rolnicze oraz warsztaty pracy rzemieślniczej. To one pozwalają snuć nam opowieść o życiu i zajęciach w różnych porach roku i w różnych odsłonach codzienności i świąt.

Odrębną grupę zbiorów stanowi kolekcja ok. 1000 rzeźb autorstwa ludowych twórców z tzw. sierpeckiego ośrodka rzeźby, z czego połowę można oglądać w muzealnej Galerii. Obiekty, które nie były dotąd prezentowane, poddane zostały proces digitalizacji zbiorów. 
Po zwiedzaniu obiektów muzealnych młodzież uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym klasy przy ognisku.