Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

 

12 października - klasa I Technikum Programistycznego uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej - lekcja geografii w Planetarium w Olsztynie. Planetarium jest miejscem, w którym przeciętny człowiek: uczeń, turysta może w krótkim czasie i niezależnie od pogody w sposób atrakcyjny zapoznać się z rozgwieżdżonym niebem, obiektami i zjawiskami astronomicznymi, o czym naocznie, podczas lekcji, przekonali się uczniowie I TP. Olsztyńskie Planetarium jest pomnikiem zbudowanym w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi, który spędził kilka lat w Olsztynie pełniąc funkcje administratora okolicznych dóbr Kapituły Warmińskiej. Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne aktywnie uczestniczy w rozmaitych działaniach promujących astronomię i nauki przyrodnicze. Pod sztucznym niebem Planetarium niezależnie od pogody prowadzone są na żywo zajęcia dydaktyczne prezentujące uczniom w atrakcyjny sposób elementy astronomii znajdujące się w programach nauczania fizyki, geografii i przyrody szkół wszystkich szczebli nauczania. W liczącej 160 miejsc sali prezentowane są od ponad 40 lat otwarte dla publiczności wykłady popularnonaukowe.  Olsztyńskie Planetarium jest miejscem spotkań Koła Miłośników Astronomii oraz organizatorem corocznych konkursów i turniejów o tematyce astronomicznej i fizycznej, w których biorą udział uczniowie szkół średnich. 

Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli Pani Anna Tupacz i Pan Andrzej Goszczycki.