Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

9 listopada 2023r., po raz kolejny uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach 6. edycji akcji „Niepodległa do Hymnu”. Młodzież wraz z opiekunami zgromadziła się w hali sportowej, gdzie podczas apelu mogła usłyszeć najważniejsze fakty dotyczące odzyskania w 1918r. przez Polskę niepodległości. Podczas spotkania głos zabrała Urszula Makowska - dyrektor szkoły, która zaakcentowała wagę posiadania przez nas wolności oraz dbałości o nią tak, by jej nie utracić. Strój galowy uczniów,  przyozdobiony patriotycznymi emblematami, wskazywał na powagę w przeżywania przez nich święta narodowego.

Wspólny śpiew pokazał, jak ma niesamowitą moc wzmacniania więzi. Przez te kilka chwil mogliśmy poczuć wspólnotę w sposób szczególny i niepowtarzalny. Przykład śpiewania hymnu, to świadectwo niematerialnego dziedzictwa kulturowego, które wpływa na naszą tożsamość i poczucie własnej wartości. Daje on wzór do naśladowania i kontynuowania tradycji przez młodsze pokolenia. Trwajmy w tej tradycji!

Uroczystość powstała pod kierunkiem Pani Ewy Wiącek, nauczycielki historii.