Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

10 listopada 2023r. w ramach kształtowania postaw patriotycznych 240 uczniów z różnych klas uczestniczyło w projekcji  filmu Krzysztofa Łukaszewicza „Raport Pileckiego”. Film, to historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej - rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. Obraz ukazuje heroiczne dokonania Rotmistrza, na tle okupacyjnych i obozowych realiów wojny oraz powojennej odbudowy stolicy i komunistycznego terroru czasów stalinowskich, oddanych z niezwykłym pietyzmem i dbałością o detale. Fabuła przedstawiona została w sposób mozaikowy, przeplatając trzy pespektywy czasowe, co wymagało ze strony uczniów uwagi i skupienia w celu jej zrozumienia. Młodzież film obejrzała z ogromnym zainteresowaniem i pełnym zrozumieniem. W tytułową rolę Witolda Pileckiego wcielił się Przemysław Wyszyński – aktor fizycznie niezwykle do niego podobny i doskonale kreujący postać rotmistrza. Wspaniale odegrana przez Wyszyńskiego rola nadała tej historii autentyzmu, pozwoliła uczniom poczuć emocje i przeżycia bohatera.